Ausztriában úgy védték meg Magyarországot, hogy közben hazudtak róla
A Der Standard brüsszeli tudósítója Von der Leyen bojkottját is kommentálta.
Ezek után nem lesz könnyű Olaf Scholz helyzete.
Nyitókép: KAY NIETFELD / DPA / DPA PICTURE-ALLIANCE VIA AFP
A Frankfurter Allgemeine Zeitung nyomtatásban megjelent véleménycikke szerint nem nevezhető okos politikának az európai intézményeknek kárt okozni egy érdemi nézeteltérés miatt.
Nincs ez másként akkor sem, amikor nemcsak egyes tagállamok, hanem még az EU Bizottsága is csak tisztségviselőket akar küldeni a magyar tanácsi elnökség által szervezett informális miniszteri találkozókra. Ezek a találkozók a politikai vezetők közötti eszmecserét szolgálják, ám ha ők nincsenek jelen, abból nem sok minden lesz.
A német lap szerint csak remélni lehet, hogy ezek a „blokádjátszmák” nem ragadnak át a hivatalos minisztertanácsi ülésekre, ott ugyanis a jogalkotás a tét.
A német lap szerint az egész dolog meglehetősen gyerekesnek tűnik. A magyar miniszterelnök ugyanúgy elutazhat Moszkvába, Pekingbe vagy Trumphoz, mint bármelyik másik 26 állam- és kormányfő.
Amikor Scholz és Macron telefonon beszélt Putyinnal, nem érte őket bírálat azért, mert nem volt erre hivatalos felhatalmazásuk.
Brüsszelben világossá tették, hogy Orbán Viktor nem az EU nevében beszélt, amikor Putyinnál volt. Ez jogilag korrekt és politikailag is elégséges volt. Ezúttal azonban talán inkább arról van szó, hogy a héten bizottsági elnököt választanak az uniós parlamentben.
A cikket Közép-Európa szakértője, médiafigyelője és piackutatója, a CEPER szemlézte a mandiner.hu számára.
***
Ezt is ajánljuk a témában
A Der Standard brüsszeli tudósítója Von der Leyen bojkottját is kommentálta.
Ezt is ajánljuk a témában
Charles Michel kijelentette, Orbánnak nincs felhatalmazása arra, hogy eltérjen a közösen elfogadott külpolitikai álláspontoktól.