»Ez egy hosszú folyamat, aminek remélem, hogy rendszerváltás lesz a vége. De amiről ma beszéltünk, az azt jelenti, hogy még nem ért véget, tehát még tart a dolog.«
El lehet képzelni, mi játszódhat le Gyurcsány, Dobrev és a többi baloldali politikus fejében, amikor meghallgatják Schuszter szavait a Kádár-rendszer elképesztő dolgairól. Vajon tükörbe tudnak nézni?
Mindig öröm Schuster Lórit hallgatni. Egyenes, nem beszél mellé, nem akarja megúszni a kérdéseket. Nagyon jó arc. Ezeket a dolgokat, történeteket el kell mesélni és tovább kell adni a fiatal generációnak, mert ha most nem adjuk át ezt, akkor nem lesz, aki ezt megtegye helyettünk (...).”