Az index interjút készített Inna Szovszunnal, ukrán parlamenti képviselővel, a parlamenti energetikai bizottság tagjával, gazdasági professzorral, az ukrán oktatási minisztérium 2014 és 2016 közötti helyettes vezetőjével.
A beszélgetés során a képviselő kifejtette, hogy opportunista magatartásnak tartja, hogy a magyar kormány nem támogatja az orosz energetikai szektor elleni szankciókat. Elmondta, hogy „a háború Ukrajnában nemcsak az ukránok létezéséről szól, hanem az európai és a globális biztonságról is”. Majd feltette a kérdést: „vajon örömmel vennék-e a magyarok azt, hogy orosz katonákkal és rakétarendszerekkel osztozzanak egy közös határon?” Leszögezte továbbá, hogy „Putyin európai kontinens elleni agresszióját ezért csakis a szankciók állíthatják meg”.