A Jobbikkal kapcsolataban hangsúlyozta, hogy nem lepte meg, hogy nem álltak be mögéjük. Hangsúlyozta: „Nincs is jelentősége, mert nem ez a DK vagy az én kampánystratégiám. Persze az alkalmi szövetségeknek van létjogosultsága a politikában, van, amikor a hatalomtechnikai játékok fontosak tudnak lenni. De van a politikának egy ennél sokkal fontosabb része, amikor az ember iszonyatos erővel megy és gyűjti magának a támogatókat, szavazókat, és próbál minél több embert meggyőzni. Mi most erre koncentrálunk, mert ez lesz a nyerő módszer jövő tavasszal is a választáson: nem véletlen csinálom azt, hogy szinte egyenként megfogok, felrázok minden embert,
lelket próbálok önteni azokba, akik elvesztették a hitüket,
meggyőzöm azokat, akiket még nem sikerült.”