Borbély Ádám, a Fidesz-KDNP zuglói önkormányzati képviselője 1988-ban született. Korábban geográfus diplomát szerzett az Eötvös Loránd Tudományegyetemen, jelenleg joghallgató a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen. 2008-tól tagja a zuglói Fidesz és az ifjúsági társszervezete, a Fidelitas tagja. Még ugyanebben az évben a Fidelitas helyi elnökévé választották, amely tisztséget 2019-ig töltötte be. 2010-ben a Zuglóban egyéni önkormányzati képviselőnek, majd a Testület legfiatalabb tagjaként ifjúsági tanácsnoknak választották. 2013-tól 2015-ig a Fidelitas országos alelnöke, 2017-től pedig a szervezet budapesti elnöke 2014-től a fővárosi kormánymegbízott titkára, majd 2016-tól a Miniszterelnöki Programiroda munkatársa. 2019-ben másodjára szerzett önkormányzati képviselői mandátumot kerületében. 2021 augusztus 27-én megválasztották a Fidesz zuglói alapszervezetének elnökévé.
Pár napja választották a zuglói Fidesz elnökévé. Felkészült a megbízatással járó feladatra?
A fővárosban elsőként a zuglói Fidesz tartotta meg tisztújító gyűlését, ahol elnökként szavaztak nekem bizalmat. Ez fontos támogatás a csoportunktól az előttünk álló választási évre, ami jelzi, hogy fiatal korom ellenére a mögöttem álló 13 év helyi közéleti munkáját elismeri a tagság. Az is megkerülhetetlen szempont volt, hogy itt élek a kerületben,
Zugló az otthonom.
Az elnöki munkámat alelnökként Cseke Vanda, dr. Garabits Márton, Novotny Dóra és Rozgonyi Zoltán segíti. Az elnökség felkészült, Zugló iránt elkötelezett tagjai jelentik a biztosítékot, hogy tovább erősödhet közösségünk. Az alapszervezet támogatása azért is fontos, mert a korábbi választókerületi elnöki megbízatásom így váltható – a helyi jobboldalt megújító – igazi mandátumra.
Mit ért a zuglói jobboldal megújítása alatt?
Az elmúlt egy év legnagyobb eredménye, hogy – a kerület legnépszerűbb pártjához méltó módon – végre láthatóak vagyunk és közvetlen kapcsolatban állunk a támogatóinkkal. Ameddig a baloldal saját magával van elfoglalva, addig bennünket könnyen meg lehet találni a problémákkal, és az esetek többségében az önkormányzat nélkül is tudunk segíteni. Ebben persze oroszlánrésze van a közösségi médiának, a facebook oldalainknak, ahol bárki írhat nekünk, és ahol naprakész hírekkel tájékoztatunk mindenkit a legfontosabb történésekről. Erre szükség is van, mert az önkormányzati sajtó egyoldalúan ontja a szocialista hazugságokat. Jelentős előrelépéseket értünk el a szervezet megerősítésében is, a háttérben javában zajlik a munka. Úgy érzékelem, hogy a kerületben lakók is egyre inkább elismerik az aktivitásunkat.
Lehet, hogy a Fidesz a kerület legnépszerűbb pártja, de az egy-egy elleni választásokat rendre a baloldali összefogás nyerte. Tud-e ezen változtatni az ön vezetésével a helyi Fidesz?
Fel kell tenni a kérdést, hogy
az egy-egy elleni felállásban a baloldali jelölt mit képvisel? A zsidózó és cigányozó egykori nácikat vagy a nyílt társadalmat hirdető radikálisokat?
A kettőt egyszerre nem lehet. A népképviselet nem arról szól, hogy hiteltelen és elvtelen szövetségeket kötünk, hogy mindenáron hatalomra jussunk. Amennyiben ezen az előválasztáson a Fidesz is indulhatna, toronymagasan nyernénk meg. Érzem a felelősséget azzal kapcsolatban, hogy ilyen politikai környezetben nem hagyhatjuk magukra a zuglóiakat, alternatívát kell kínálnunk. Úgy gondoljuk, hogy a polgári oldal képviselete ilyen hektikus légkörben nem elég. Kísérletet kell tenni arra, hogy más választói csoportokkal is kialakuljon párbeszéd, hogy a jobboldali szavazókon túl, például a Zuglóban számottevő lokálpatrióta, zöld, szabadelvű szavazókkal is megértessük programunkat. Ez lehetne egy új helyi szövetség alapja a jövőben. Többször elmondtam, hogy modern gondolkodású nagyvárosi fiatal vagyok, és nem szeretném magamra erőltetni a konzervatív öregúr szerepét.