Tovább bonyolódik a „rejtélyes” szír repülőgép ügye
Kínos és önmagának ellentmondó magyarázkodásba kezdett a legújabban már csak „Magyar Péter Hangjaként” emlegetett Magyar Hang nevű propagandalap.
Az LMP alapító tagja rádióműsorban értékelte az ellenzék esélyeit, valamint korábbi pártja állapotát.
Schiffer András jogász, az LMP alapító tagja a Spirit FM Viccen kívül című műsorában beszélt a mélyállamról. Mint mondta, ilyenkor az államéletben létrejönnek olyan autonóm mozgású struktúrák, amelyek fölött a megválasztott testületek, vezetők, mint például kormány, parlament vagy önkormányzatok, nem bírnak befolyással. Másképpen fogalmazva a választási győzelem után a politikusok azt érezhetik, hogy ugyan kormányra kerülnek, de hatalomra nem.
Ellenzék 2022-ben
„Az egy helyes meglátása volt Orbán Viktornak 2010 előtt, hogy a rendszerváltás utáni politikai struktúra nem engedte a választott politikai akaratot érvényre jutni” – vélekedett Schiffer, ugyanakkor hozzátette, „továbbra sem gondolom azt, hogy a mélyállamra mélyállam a válasz”. A jogász szerint az ellenzékre a fenti logika alapján várnak nehézségek egy esetleges választási győzelem után, véleménye szerint „ha ’22-ben kormányváltás van, akkor a monetáris politikától az ügyészségig, nem csak hogy nem fognak hozzáférni a választópolgárok, hanem velük és az új kormánnyal szemben egy ellenséges érzületű struktúra lesz”.
Lehet más a Politika?
Arra a kérdésre, hogy az általa alapított Lehet Más a Politika kudarca is az, hogy ez ma így van, Schiffer közölte, hogy egyrészt nem ő az egyedüli pártalapító, másrészt pedig a párt neve a kétezres években indult globalizációkritikus mozgalom mottójából, az „An other world is possible” (lehet más a világ) származik.
Schiffer András szerint alapításkori önmagára az LMP „már nyomokban sem emlékeztet”, majd hozzátette, hogy a párt „tulajdonképpen csicskása lett a DK-Momentum kettősnek”.
Címlapkép: MTI/Máthé Zoltán