Elszólta magát a nemzet ripacsa, Nagy Ervin borította Magyar Péter cinkelt dominóit
Nem véletlen, hogy Magyar Péter nem szereti, ha a hívei megszólalnak a sajtóban, mond ő pont éppen elég hülyeséget.
Az albérletkalkulator.hu minden eddiginél részletesebb területi bontásban mutatja be a fővárosi bérleti díjakat.
A koronavírus miatt jócskán csökkentek a belvárosi bérleti díjak, így ma már nem ritka, hogy a belső kerületekben jobb áron bukkanhatunk albérletre, mint a főváros olcsóbbnak gondolt külső részein – derül ki az alberletkalkulator.hu adataiból. A térképen a sötétkékkel jelölt részek a legolcsóbbak, az erősebb sárga pedig a legdrágábbakat jelöli.
A statisztika szerint Budapest legdrágább területe lakásbérlés szempontjából a budai vár (1014), ahol átlagosan 3758 Ft/nm-es bérleti díjjal számolhatunk. Ezt követi szorosan az Andrássy út Opera környéki része (1061), ahol 3688 Ft/nm, és az V. kerület Bazilika és Lánchíd közötti területe (1051), amely esetében 3566 Ft/nm az átlagos bérleti díj. Ezzel szemben a legalacsonyabb bérleti díjakat a város szélső területein (XXIII. kerület külső részén, XVII. Rákoshegy, valamint a XV. kerületnek a Fóti út és Dunakeszi út közötti részén) találjuk.
Miközben egyes külső kerületek drágábbak, bizonyos belső körzetekben mostanság könnyebb kedvező árú albérletet találni: az 1. kerületnek például két része, az Attila út és a Víziváros épp annyira lehetnek megfizethetők, mint Kispest, Csepel, Pestszentlőrinc néhány körzete vagy épp Ferencváros egyes rehabilitált részei – írja az octogon.hu rámutatva, hogy a havi átlagos bérleti díj ezeken a területeken egyaránt 120 és 140 ezer forint között mozog. Akinek tehát fontos, hogy a főváros szívében éljen, ahol sűrűbb a közlekedési hálózat, annak ezen a környéken érdemes keresgélnie.