Vihar zúdul az országra, már a figyelmeztetést is kiadták (Videó)
Estére 22 és 29 fok közé csökken a hőmérséklet.
A nemzeti vagyon megóvása, védelme, átlátható nyilvántartása biztosított volt, a szervezet használatában, vagyonkezelésében lévő vagyonnal elszámoltak – közölte a számvevőszék.
Az Országos Atomenergia Hivatal (OAH) kialakította a szabályszerű és szabályozott működési környezetet a belső kontrollrendszer keretében 2015-2018 között, azonban a kontrolltevékenységek gyakorlása nem volt szabályszerű – közölte az Állami Számvevőszék (ÁSZ) kedden. A számvevőszéki ellenőrzés megállapításai alapján a korrupciós kockázatok kezelését a kontrollok megfelelően támogatták, a nemzeti vagyon megóvása, védelme, átlátható nyilvántartása biztosított volt, a szervezet használatában, vagyonkezelésében lévő vagyonnal elszámoltak.
Az ÁSZ tájékoztatása szerint a hivatal közfeladata az atomenergia biztonságos alkalmazásával kapcsolatos hatósági feladatok ellátása és összehangolása. A hivatal vagyonának értéke az éves beszámolók adatai alapján 2015 és 2018 között 1,545 milliárd forintról 2,440 milliárd forintra nőtt. A bevételek döntő részben közhatalmi bevételként beszedett felügyeleti díjakból származtak, éves szinten 2,537 milliárd és 2,854 milliárd forint közötti összegeket tettek ki az ellenőrzött időszakban. A hivatalnál a kontrollkörnyezet kialakítása a jogszabályi előírásokkal összhangban történt, rendelkeztek az előírások szerinti szervezeti, gazdálkodási és számviteli szabályozásokkal. A kockázatkezelési, a nyomon követési, a belső ellenőrzési, az információs és kommunikációs rendszer kialakítása, valamint működtetése szabályszerű volt.
A jogszabályok és a belső szabályozás előírásaival ellentétben ugyanakkor elmulasztották a gazdálkodási jogkörök kontrolltevékenységek végzésére jogosult gyakorlóinak írásban történő, szabályszerű felhatalmazását, kijelölését, továbbá a kötelezettségvállalások, más fizetési kötelezettségek nyilvántartása sem felelt meg a jogszabályi előírásoknak, így nem támogatta a kontrolltevékenységek szabályszerű elvégzését. A szervezet működése során az integritás követelményei érvényesültek, az integritás kontrollrendszer kiépítettsége megfelelt a jogszabályoknak.
A hivatal a nemzeti vagyont szabályszerűen használta, a mérlegben kimutatott eszközök és források értékelése, és azok leltárral történő alátámasztása összhangban volt a jogszabályi előírásokkal. A vagyon értékében és mennyiségében bekövetkezett változásokat szabályszerűen mutatták ki. Az átláthatóság és elszámoltathatóság követelményeit a vagyongazdálkodás során érvényesítették. Az ellenőrzés megállapításai alapján az Állami Számvevőszék az Országos Atomenergia Hivatal főigazgatójának három javaslatot fogalmazott meg, amelyekre az érintettnek 30 napon belül intézkedési tervet kell készíteni.
(MTI)