Demokratikus deficit

2019. július 03. 11:07

Nem azért jöttünk az EP-be, hogy asszisztáljunk egy zárt ajtók mögötti döntéshozatali rendszerhez!

2019. július 03. 11:07
Donáth Anna

„Az Európai Parlamentet a teljes lakosság több mint 50%-os részvételével választották meg. Ezzel a demokratikus mandátuma nagyobb, mint bármely uniós intézménynek, beleértve a Tanácsot is. A Európai Tanács azonban zárt ajtók mögött döntött a Parlament helyett is az EU intézmények vezetőinek személyéről, kizárva ezzel a demokratikusan megválasztott népképviseleti szervet.

A többnapos alkudozás eredményeként, a tagállamok vezetői olyan személyeket jelöltek meg, akiknek sem európai víziójáról, sem fő prioritásairól semmit nem lehet tudni. Ma az állam és kormányfők azt várják el a Parlamenttől, hogy szó nélkül fogadja ezt el és szelíden válassza meg új elnökét abban a keretben, amelyet a Tanács megszabott neki.

A Momentumot nem azért küldték a választók az Európai Parlamentbe, hogy szótlanul asszisztáljunk egy zárt ajtók mögötti döntéshozatali rendszer fenntartásához. Ez ugyanis a polgároktól a lehető legtávolabb helyezi a döntést az unió vezetőiről, míg az euroszkeptikusok egyre hangosabban kritizálják az EU demokratikus deficitjét.”

Összesen 59 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Európai téridő
2019. július 04. 09:38
A zárt ajtók mögött kreálják a leghazugabb demokráciablablák döntő többségét is.
Minnie
2019. július 03. 22:39
demokráciadeficitnek mondják te senkiházi faszcimbáló hülyepicsa. te még kv-t főzni is alkalmatlan vagy!
daimler
2019. július 03. 22:04
Rohadt komcsi ivadék kurva !!!!
daimler
2019. július 03. 22:04
Rohadt komcsi ivadék kurva !!!!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!