Figyelmeztet az EP-képviselő: az unió vezetői háborúba sodorhatják Európát
Dömötör Csaba hangsúlyozta, a közösségnek „azzal kellene foglalkoznia, hogyan teszi rendbe a saját gazdaságát, és hogyan biztosítja a békét”.
A migrációt kibocsátó országokban 400 millióval nőhet a lakosság harminc év alatt – hívja fel a figyelmet a Miniszterlnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára.
Ha valakinek számít az ország biztonsága, jelen helyzetben csak a Fidesz-KDNP-re számíthat – jelentette ki a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára az M1 hétfő esti műsorában. Hozzátette: az ellenzéki pártok – különböző megfontolásból – mind megszavazták azokat a terveket, amelyek a migrációt ösztönzik. Márpedig csak Törökországban mintegy négymillióan várnak arra, hogy útnak induljanak – tette hozzá.
Ha azt nézzük, hogy 2050-ig miként alakul a migrációt kibocsátó országok helyzete, az látható, hogy 400 millióval növekedhet az ottani lakosságszám – hívta fel a figyelmet az államtitkár, aki szerint, amit az elmúlt években láttunk, az csak a kezdet. „Ha nem cselekszünk most, később sokkal nehezebb lesz korrigálni” – mutatott rá.
Dömötör Csaba kiemelte: évek óta vita van Európa jövőjéről, többek között a bevándorlás ügyében. Most először van lehetőség arra, hogy az emberek összeurópai választáson döntsenek a politikáról. Dömötör Csaba szerint az elmúlt években Brüsszelben nem csak hogy a magyar, de az európai polgárok akaratát sem képviselték. Olyan terveket erőltettek át, amelyeknek nem volt meg a támogatottságuk – jegyezte meg.
Kitért arra, hogy a babaváró támogatás miatt Brüsszellel kialakult vita is jól mutat egy szemléletbeli különbséget. A magyar kormány a népesedési problémákat nem bevándorlással, hanem célzott támogatással szeretné megoldani. A gazdaság teljesítőképességéből fakadó többlet erőforrásokat a családokra szeretnék fordítani, és nem a bevándorlásra. Ennek kapcsán elmondta: a kormány július elsejével mindenképpen elindítja a családvédelmi akciótervet.
Most nem csak arról döntünk, kik képviseljék a magyarokat az Európai Parlamentben (EP). Az eredmény meghatározza azt is, milyen lesz az EP összetétele, hogyan változnak az erőviszonyok, és kik lehetnek az uniós intézmények élén. Utóbbi kapcsán hosszas politikai alkudozás lehet, akár őszig elnyúlhatnak majd az egyeztetések – jegyezte meg az államtitkár.
(MTI)