Végre egy brüsszeli döntés, mely egy irányba mutat a magyar nemzeti érdekkel
A román-magyar gazdasági együttműködés egy újabb lendületet kap.
A miniszter szerint a Flowserve beruházása újabb előrelépést jelent a magyar-amerikai gazdasági együttműködésben.
Magyarország az új világgazdasági korszak nyertesei közé tartozik – mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden az amerikai tulajdonú Flowserve Hungary Sevices Kft. budapesti mérnöki központjának irodaavató ünnepségét megelőző sajtótájékoztatón, Budapesten.
Kiemelte, hogy a korábban egyszerű termelési, kereskedelmi tevékenységgel jelen lévő vállalatok egyre inkább Magyarországra hozzák a magas hozzáadott értéket képviselő, bonyolultabb szolgáltatáshoz, kutatás-fejlesztéshez kapcsolódó munkahelyeket is.
Szijjártó Péter elmondta, hogy a Magyarországon Debrecenben és Veszprémben jelenlévő Flowserve vállalat budapesti beruházásának értéke 3,26 milliárd forint, amelyhez a magyar kormány 620 millió forint vissza nem térítendő támogatást biztosít, tekintettel a magas kutatás-fejlesztési tartalmat jelentő mérnöki munkahelyekre. A külgazdasági és külügyminiszter kitért arra, hogy tavaly a Magyarországra hozott 98 nagy beruházásból 29 szolgáltató, technológiai vagy kutatás-fejlesztési központ volt. Soha korábban ennyi, ilyen magas hozzáadott értéket képviselő beruházás egyetlen esztendő leforgása alatt Magyarországra nem érkezett – mondta. Hozzátette, hogy a tavaly Magyarországra érkezett nagyberuházások által létrehozott munkahelyeken a fizetések egy év alatt 40 százalékkal nőttek.
Szijjártó Péter ismertette, hogy a Flowserve a világ 55 országában mintegy 18 ezer munkavállalót foglalkoztat, tavalyi éves árbevétele megközelítette a 4 milliárd dollárt. Magyarországon a cég az 1990-es években kereskedelmi tevékenységet, majd 2016-ban globális üzleti szolgáltató központot alakított ki, jelen van Debrecenben és Veszprémben, most pedig a magasabb hozzáadott értéket jelentő kutatás-fejlesztésre alapuló mérnöki központot hoz létre Budapesten. A miniszter kiemelte, hogy a Flowserve beruházása újabb előrelépést jelent a magyar-amerikai gazdasági együttműködésben. Mint mondta, az Egyesült Államokból érkező beruházók alkotják a németek után a második legnagyobb befektetői közösséget, a Magyarországra érkező beruházások 15 százalékával. A Magyarországon jelen lévő 1700 amerikai vállalat 105 ezer munkavállalót foglalkoztat. Tavaly az Egyesült Államokba irányuló magyar export 11 százalékkal nőtt, és a két ország közötti kereskedelmi forgalom meghaladta az 5,7 milliárd dollárt – mondta Szijjártó Péter.
Scott Rowe, a Flowserve cégcsoport elnöke az irodaavatást megelőző sajtótájékoztatón hangsúlyozta, hogy a budapesti beruházással erősítik magyarországi elkötelezettségüket, döntésükhöz hozzájárult a szolgáltatásokhoz való hozzáférés lehetősége, a Budapesti Műszaki Egyetemmel meglévő jó kapcsolatukból adódó minőségi munkaerő megléte.
Bácskai János, a IX. kerület polgármestere Ferencváros fejlődéséről szólva hangsúlyozta, hogy a kerületbe folyamatosan érkeznek a befektetők.
(MTI)