„A rezsicsökkentés egy szent tehén” – Nagy Attila Tibor szerint ezen múlhat Magyar Péter sikere
Az elemző az Indexnek nyilatkozott.
Jusszef Abszi szerint a magyar nép közelsége vigasztaló számukra.
A közel-keleti keresztényeknek sokat jelent a magyarok segítsége, szolidaritása – mondta Jusszef Abszi melkita görögkatolikus pátriárka szerdán az M1 aktuális csatorna műsorában. Az Antiókhiai Melkita Görögkatolikus Egyház vezetője, aki Orbán Viktor miniszterelnök meghívására érkezett Magyarországra, úgy fogalmazott: közel érezzük magunkhoz a magyar népet, és ez közelség vigasztaló. A magyar nép a keresztény értékeknek megfelelően él, és nyitott minden üldözött nép megsegítésére – fűzte hozzá.
Elmondta: magyarországi látogatásának célja, hogy „együtt dolgozzon a magyar kormánnyal”, és megbeszéljék, miként segítheti a kormány a közel-keleti keresztényeket. Kitért arra is: a közösségük sokat szenvedett, lerombolták a kórházaikat, iskoláikat. „Sok intézményt kellene újjáépíteni, ugyanis ezeken az épületeken keresztül tanúságot tehetünk az evangéliumról, és megmutathatjuk, hogy tevékenyen jelen vagyunk a saját országunkban” – fogalmazott.
Ismertette: a szíriai válság előtt mintegy 140 ezer melkita görögkatolikus élt az országban, de a válság idején sokan elmenekültek. Fontos lenne, hogy ez a közösség, amely a kereszténység kezdete óta az országban él, a szülőföldjén maradhasson, ott ahova az Isten állította őket. Ez a vágyuk – mondta, hozzátéve, hogy a magyar kormány ebben segíti őket.
Jusszef Abszi kedden tárgyalt Orbán Viktor miniszterelnökkel és Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettessel arról, hogy a magyar kormány a helyi keresztény egyházak humanitárius programjainak finanszírozásán keresztül nyújt segítséget a Szíriából elvándorolt lakosság hazatéréséhez. Az Antiókhiai Melkita Görögkatolikus Egyház bizánci rítusú keleti katolikus egyház, amely a Római Katolikus Egyház saját jogú részegyháza, székhelye Szíria fővárosában, Damaszkuszban van.
A melkita görögkatolikusok az Antiókhiában élő első keresztény közösségekig vezetik vissza származásukat.
(MTI)