A szakszervezetek a szociális párbeszéd felélesztését követelik a kormánytól

2018. december 12. 12:52

Boros Péterné, az MKKSZ elnöke párbeszédet sürget minden érintett szereplő között, a munka törvénykönyvének módosítása szerinte rontja a munkavállalók pozícióját.

2018. december 12. 12:52

A közszférában dolgozók szakszervezetei a szociális párbeszéd felélesztését, ennek részeként pedig a nemzeti munkaügyi kerekasztal összehívását követelik a kormánytól – mondta Boros Péterné, a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezetének (MKKSZ) elnöke szerdán Budapesten, a Kossuth téren tartott sajtótájékoztatón. 

Az MKKSZ elnöke kiemelte, a nemzeti munkaügyi kerekasztalnál helyet kell foglalnia a kormánynak, a kormányzó pártnak, az ellenzéki pártoknak, a szakszervezeteknek, a civil szervezetek képviselőinek, az önkormányzati érdekszövetségeknek és a munkaadók képviselőinek. 

Magyarországon szükség van a szociális párbeszédre, ezt Boros Péterné szerint az is bizonyítja, hogy a munka világát szabályozó törvények –többek között a munka törvénykönyve tervezett módosítása, a kormányzati igazgatásról szóló törvény, a rendőrségi alkalmazottakról szóló törvény –, amelyeket az Országgyűlés kormánypárti többsége a Parlamentben szerdán, illetve csütörtökön elfogad, jelentősen rontják a munkavállalók pozícióját.

(MTI)

Összesen 31 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
pot_ember
2018. december 12. 14:00
A szakszervezeteknek inkább a munkásokkal való kapcsolatát kellene "feléleszteni". A szakszervezetek (tisztelet a kivétenek) jelenleg a szakszervezeti vezetők népszerűségéért és jövőbeni politikai sikereiért harcolnak, a tagok (vagy ahogy ők hazudják az összes munkás) érdekei helyett . A szakszervezeti tagdíj rosszabb mint a lottó, utóbbinál van esélyed (még ha nagyon csekély is) nyerni rajt.
3M..
2018. december 12. 12:56
Felmérés, még a kormánypárti szavazók 2/3-a sem ért egyet a rabszolgatörvénnyel. Szebb Jövőt!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!