Demirkán: Az amerikai szankciók csak mélyítették a török gazdasági válságot

2018. augusztus 21. 08:39

Nem az Egyesült Államok által bevezetett szankciók okozták a török pénzügyi válságot, azok csupán mélyítették a folyamatot - jelentette ki a Turkinfo főszerkesztője a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában.

2018. augusztus 21. 08:39

Tarik Demirkán hangsúlyozta: az elemzők immár hónapok óta figyelmezetnek a török makrogazdaság rossz állapotára. A politikai vezetés viszont úgy állítja be a helyzetet, mintha az kizárólag az amerikai szankciók következménye volna. Recep Tayyip Erdogan elnök egyenesen arról beszél, hogy ez a gazdasági támadás ugyanolyan veszélyes, mintha az ország területét támadták volna meg.

Ebben a helyzetben Törökország próbálja átszervezni a gazdaságát más piacokra és szövetségeseket keres Európában – mondta Tarik Demirkán.

(MTI)

Összesen 4 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Cassi
2018. augusztus 21. 18:01
Szövetségeseket keres Európában? Pontosan hol? Erdogan sikeresen tartott be mindenkinek Európában, de így most, amikor kellene a segítség, nincs, akihez fordulhatna. Csak magára számíthat.
Berecskereki
2018. augusztus 21. 11:15
Való igaz, hogy a törökországi mostani pénzügyi válságát nemcsak az Egyesült Államok által bevezetett mostani szankciók okozták, hanem több együttes tényező együttesen. Úgymint; - geopolitika, - gazdaságfejlesztés, - pénzügypolitika, - bel- és külpolitika. Ehhez a következő három linken megjelenő írást javaslom elolvasni. Mindhárom írásban megjelennek a tényszerű okok, szerintem a következtetések mégis hibásak. A három link; http://bhkka.hu/torokorszag-valsaga-es-a-geopolitikadobrovits-mihaly/ http://alapblog.hu/amikor-mindenki-ellenseg/ https://24.hu/kulfold/2018/08/13/torokorszag-lira-valsag-erdogan-trump/ Szerintem pénzügyi, gazdaságfejlesztés tekintetében a törökországi helyzet nagymértékben hasonlít az MSZP/SZDSZ kormányzásához, ezen belül is a Gyurcsány kormányhoz és Simor András által vezetett jegybanki tevékenységhez. Ami pedig az Egyesült Államok által bevezetett mostani szankciókat illeti, nemcsak Törökországnak ártanak, hanem az EU-nak – meg kell nézni ki Törökország legnagyobb hitelezője – és ezen belül Németországnak. E témánál is érdemes mélységébe kutakodni az okok tekintetében. Az USA mostani elnöke sokkal ravaszabb annál, hogy csak úgy egy legyintéssel "hülyének" lehetne titulálni, ahogy ezt az amerikai demokraták teszik. Ezért jó lenne, ha a mostani választás előtt az amerikai republikánusok elgondolkodnának és meghatároznák, hogy hol a helyük. Amennyiben nem teszik meg, vagy nem megfelelően értékelnek, könnyen előfordulhat, hogy a szék alá/mellé esnek.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!