Pert nyert a Magyar Kétfarkú Kutya Párt Strasbourgban

2018. január 23. 11:45

A magyar hatóságok jogsértő módon bírságolták meg a Magyar Kétfarkú Kutya Pártot a strasbourgi Emberi Jogok Európai Bírósága szerint. A kiszabott százezer forintos bírság miatt akár egymillió forintos kártérítést is fizethet a felperes.

2018. január 23. 11:45

A Magyar Kétfarkú Kutya Párt (MKKP) javára döntött kedden a strasbourgi Emberi Jogok Európai Bírósága (EJEB), amely elsőfokú ítéletében kimondta, a magyar hatóságok jogsértő módon szabtak ki pénzbírságot a párt „Szavazz érvénytelenül!” mobiltelefonos alkalmazása miatt.

Az ügy előzménye, hogy az MKKP a 2016. október 2-ai kvótareferendum előtt arra buzdította a választópolgárokat, hogy szavazzanak érvénytelenül és a szavazólapjuk fényképét osszák meg az applikáció segítségével. A Nemzeti Választási Bizottság 800 ezer forintos bírságot szabott ki a szavazás titkosságának megsértésére hivatkozva, azonban ezt a Kúria később 100 ezer forintra mérsékelte. A ügyben az Alkotmánybíróság elutasította a párt beadványát.

Keddi ítéletében az EJEB megállapította, hogy a magyar hatóságok megsértették az Emberi Jogok Európai Egyezményének a véleménynyilvánítás szabadságáról szóló 10-es cikkét, és ezért összesen 3330 euró (mintegy egymillió forint) kártérítést és perköltséget ítélt meg a felperesnek. Az ítélet egyelőre nem jogerős; a Magyar Kétfarkú Kutya Párt és a magyar állam is fellebbezhet.

Az Európa Tanács égisze alatt működő bírósághoz az európai emberi jogi egyezmény előírásainak megsértésére hivatkozva lehet fordulni, amennyiben a panaszosok már minden hazai jogorvoslati lehetőséget igénybe vettek, és nem jártak eredménnyel. Az Emberi Jogok Európai Bíróságának határozatai kötelezőek az Európa Tanács 47 tagországa számára.

(MTI)

Összesen 146 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
HåkanHåkansson
2018. január 23. 21:00
Ez lenne a Hungaroring új aszfaltcsíkja. Ja, bocs nem olvastam el a cikket.
Amondó
2018. január 23. 19:41
Már a 2010-es választások előtt felvetettem a szavazás titkosságának sebezhetőségét, hiszen már akkor is rengeteg fényképezésre alkalmas mobil forgott közkézen. E készülékekkel könnyen dokumentálható a szavazócédulák kitöltése, melynek bemutatását az ilyen-olyan rendű és rangú feljebbvalóink netán elvárják és ettől teszik függővé munkahelyi/tanulmányi előmenetelünket, előléptetésünket, kirúgásunkat, fizetésünk/segélyünk mértékét, stb. Az "elmúlt nyolc évben" az okostelefonok robbanásszerú terjedése az efféle visszaélések gátszakadásához vezethet. Hogyan lehet(ne) a visszaéléseket megszüntetni, vagy legalábbis mérsékelni? - szavazócédulák lefényképezésének törvénybe foglalt szigorú tiltása, - fülkék megszűntetése, - pultok, asztalok elhelyezése a bizottságtól minél távolabbra, - a szavazónak a bizottsággal szemben kelljen állnia/ülnie, - a távolság miatt az ív kitöltése ne látszódjék, de - a mobil használata - akárcsak kézbevétele - feltűnjön.
justiceforhungary
2018. január 23. 18:11
Kétfarkú Strasbourgi Kutyajogi Bíróság
craopolus
2018. január 23. 17:48
majd jön az ász büntetés és visszaveszi vityáéknak ezt a pénzt :D
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!