Hiába nyerik az aranyérmeket, az orosz úszók a budapesti vb-n is kirekesztettek! (VIDEÓ)
Nincs himnusz, nem nyilatkozhatnak, be sem tehetik a lábukat a vegyes zónába...
A robbantásban megsérült járőrpár mögött nem sokkal sétált Kleb Attila, a Népszabadság Magazin korábbi fotósa és párja. Elmondása szerint a rendőrök többek között azt kérdezték tőlük, hogy kiáltott-e valaki „Allah akbar!”-t a robbanás előtt. Mire a helyszínre értek, már civil ruhás rendőrök segítettek az áldozatoknak.
A körúti robbantásban megsérült járőrpár mögött sétált a Népszabadság Magazin korábbi fotósa, Kleb Attila, aki a lapnak részletesen mesélt a körülményekről. Elmondása szerint még az esemény előtt feltűnt nekik, hogy egy állandóan a környéken lévő hajléktalan nem volt a szokott helyén. A robbanáskor takarta őket az épület sarka, aztán kivártak, hogy lesz-e második, majd hívták a 112-őt. Ezután mentek a helyszínre, ahol a sérült rendőrnő nyakát már egy civil ruhás férfi szorította. Kleb azt mondta, hogy a kihallgatás során vált világossá, hogy a helyszínen lévő civilruhások rendőrök voltak.
„A robbanás és a telefonhívás között legfeljebb két perc telt el, de amikor tárcsáztam, ketten már ott voltak segíteni és a sérült rendőrök fölé hajoltak. Akkor még nem tudhattam, hogy ők civil ruhás nyomozók, csak amikor bevittek a rendőrségre kihallgatni minket, akkor vált ez egyértelművé. Magam sem értem, hogy kerültek oda ilyen gyorsan” – mondta a lapnak. A kihallgatás során többek között azt kérdezték tőlük, hogy hallottak-e a robbanás előtt „Allah Akbar!” kiáltást, de a fotós elmondása szerint a robbanás előtt csak csend volt.
FRISSÍTÉS
Kleb Attila az alábbi közleményt juttatta el szerkesztőségünkhöz:
„Tisztelt szerkesztőség!
A Népszabadság számára adott, és azóta szinte minden sajtóorgánumban megjelent interjúval kapcsolatban a következőket kívánom a tisztázás céljából elmondani:
1. Az állításokat, amiket furcsának, szokatlannak tartottam, továbbra is fenntartom.
2. A nyomozók, akik velünk foglalkoztak, bennünket hallgattak ki, nagyon korrektül, tisztességgel végezték a munkájukat. Kifejezetten udvariasan, emberi módon bántak velünk.
3. A címekben kihangsúlyozott Allah akbaros kérdés, a legutolsó volt az elhangzottak között, és nem ezzel kezdték. Ez, ahogy a szerkesztőségek lehozták, nem más, mint a szenzációhajhászás, és ezzel a hitelesség rombolása, az amúgy sem jó közhangulat hergelése.
4. Nem vagyok a Népszabadság fotóriportere, fotósa. Ugyan a ’90-es évek közepétől hét éven keresztül a Népszabadság Magazin fotós-képszerkesztője voltam, azóta nem állok velük kapcsolatban.”