Fidesz: A Jobbiknak tisztáznia kell, mi az álláspontja a népszavazáson

2016. augusztus 03. 16:23

A Fidesz szerint a Jobbiknak a „mellébeszélés, a terelés és a pótcselekvés helyett” tisztáznia kell álláspontját a kvótareferendummal kapcsolatban. A Fidesz-frakció közleményében azt írta: a Jobbiknak tisztáznia kell, hogy támogatja-e a „kényszerbetelepítést”, valamint, hogy részvételre buzdítja-e szimpatizánsait a kvótareferendumon.

2016. augusztus 03. 16:23

A Fidesz-frakció szerint a „mellébeszélés, a terelés és a pótcselekvés helyett” a Jobbiknak is egyenes választ kellene adnia arra a kérdésre, hogy mi az álláspontja az októberi népszavazáson.

A nagyobbik kormánypárt parlamenti frakciója szerdai, az MTI-hez eljuttatott közleményében arra reagált, hogy Vona Gábor, a Jobbik elnöke a nap folyamán sajtótájékoztatón közölte: a párt az október 2-i kvótareferendum után postázza ki konzultációs kérdőíveit a lakosságnak. Elmondta: a valódi nemzeti konzultáció elnevezésű akcióban az egészségügy, az oktatás és a korrupció témájában kérdezik az embereket, minden témakörben 5-5 kérdést tesznek fel.

A Fidesz-frakció közleményében azt írta: a Jobbiknak tisztáznia kell, hogy támogatja-e a „kényszerbetelepítést”, valamint, hogy részvételre buzdítja-e szimpatizánsait a kvótareferendumon. Azt írták: Vona Gábor „láthatóan nem sorolja a legfontosabb ügyek közé a bevándorlást és a Magyarországot fenyegető kényszerbetelepítést”, miközben korábban még népszavazást követelt kvótaügyben.

Úgy fogalmaztak: a Jobbik elnöke most az oktatásról, egészségügyről, korrupcióról „papol”, miközben a párt Kovács Béla (jobbikos európai parlamenti képviselő) által „Európa legsúlyosabb korrupciós ügyében érintett” és – a baloldallal együtt – nem szavazta meg a 2017-es költségvetést, „amely a pedagógusoknak és az egészségügyi dolgozóknak béremelést, az oktatásnak 455 milliárd forinttal és az egészségügynek 325 milliárd forinttal többet biztosít, mint a baloldal által utoljára benyújtott költségvetés”.

Összesen 209 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Mich
2016. augusztus 04. 00:30
A Zsúrfiú sunyiskodik, hasonlóan a libsibolsikhoz valójában nem akarja, hogy érvényes legyen a népszavazás a kvótáról.
Nemzeti Együttbűnözés
2016. augusztus 03. 22:53
Zsidó a háttérben - ez esetben is A lap eközben azt is kiderítette, hogy aligha felel meg a valóságnak a letelepedési kötvényeket forgalmazó cégek hivatalosan közölt tulajdonosi köre. Mint ismeretes, a kötvények forgalmazási engedélyét az Országgyűlés gazdasági bizottsága adja ki. A Fidesz-többségű testület elnöke Bánki Erik kormánypárti képviselő, míg a korábbi elnök Rogán Nostra volt, aki az egész kötvényüzlettel kapcsolatos törvénymódosítást jegyzi. A jelenlegi kabinetminiszter többször hangsúlyozta: azért nem visszás a program, mert, bár többségében offshore helyszíneken bejegyzett cégek forgalmazzák az állampapírokat, a tulajdonosok ismertek. Ezzel azonban komoly kételyek merültek fel. Két liechtensteini cég, az S & Z és a VolDan esetében papíron különbözők a tulajdonosok, a valóságban mindkét cég mögött egy grúz–izraeli származású, magyarul is jól beszélő üzletember, Shabtai Michaeli áll. https://kuruc.info/r/2/161784
Nemzeti Együttbűnözés
2016. augusztus 03. 22:52
Azok a külföldiek – jórészt orosz és ukrán állampolgárok –, akik a VolDan Investmentsszel szerződnek, a letelepedési kötvények 300 ezer eurós árát a CMS bankszámlájára utalják át, majd a magyar hatóságok által kiállított nemzeti letelepedési engedély kézhezvétele után kerül a pénz a közvetítőcéghez
Nemzeti Együttbűnözés
2016. augusztus 03. 22:52
Jobbik: a Fidesznek tisztáznia kell, mi az álláspontja erről Több mint ötmilliárd forintot kereshetett a letelepedésikötvény-üzleten egy Habony Árpádhoz, Orbán Viktor miniszterelnök informális tanácsadójához és Rogán Antal kabinetminiszterhez köthető ügyvéd, Kosik Kristóf. Az általa vezetett Kosik Ügyvédi Iroda ötezer eurót kap minden egyes kötvényértékesítés után. Mivel a szabályozás előírja, hogy a külföldiek csak a Kosik Ügyvédi Irodát bízhatják meg az elkészült letelepedési engedélyeknek a Bevándorlási és Állampolgársági Hivatalnál való átvételével, az irodának minden egyes kötvényeladásból haszna származhat. A program 2013-as indulása óta 3647 letelepedési kötvényt adott el Magyarország idén június végéig, ezzel az összeggel számolva Habony Árpád és Rogán Antal ügyvédje 5,6 milliárd forintot vághatott zsebre.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!