3. Nyíri-Kovács még gyermekével együtt sincs és soha nem is volt bezárva Bora Bora nyolcezres szigetére.
Francia Polinézián belül a gyerekkel együtt is bármikor, mindenféle engedély nélkül oda, arra a szigetre repül és repült az elmúlt három és fél évben, amióta ott van, amelyikre csak szeretne. (Ahogy Magyarországon sem kell engedély, ha egy anya vagy apa akkor, amikor jog szerint nála van a gyereke, elmegy vele Vácról Budapestre.) A másik szülő engedélye ahhoz kell csak, hogy a gyerekkel együtt elhagyhassa az országot.
4. Ha Nyíri-Kovács Patrícia mégis fogoly, akkor a férje is az.
A bíróság szabályozása tehát mindkét félre, az anyára és az apára egyaránt vonatkozik és mindkét félre ugyanaz érvényes. Azaz: a válóper lezárultáig az apa is csak akkor hagyhatja el Francia Polinéziát a gyerekükkel együtt, ha Nyíri-Kovács engedélyt ad neki erre. Nem ad. Márpedig ilyen engedély hiányában Lee sem tudja a gyerekkel együtt meglátogatni például a gyerek nagyszüleit, a saját szüleit Japánban. Ugyanolyan helyzetben van tehát mindkét fél: sem az apának, sem az anyának nem szülőhazája Francia Polinézia. Ő sem a szakmájában, nem bankárként dolgozik a kis szigeten. (Mégsem tudunk róla, hogy az apa a francia, a japán, vagy akár a magyar nyilvánosságot telekürtölte volna azzal, hogy ő rab. Nem az.)
5. Nyíri-Kovács önszántából ment férjével és fiával Bora-Bora szigetére.
Nyíriék állításai, hogy férje „kicsalta” a nőt a „korrupt” jogi környezetbe, hogy így szerezze meg magának a gyereket, nem újak, azokat előadták már a magyar (!) bíróságon első- és másodfokon, valamint a Kúria előtt is. Mindhárom fok elutasította a keresetüket, a Kúria pedig megállapította, hogy Nyíri-Kovács önszántából, huzamosabb időre ment férjével a szigetre, válóperüket tehát ott kell lefolytatni – az erről született jogerős végzés a birtokunkban van. A direkt odacsalás ma már egyértelműen mese: három éve és két hónapja tart a válóper és még nincs vége. A gyereket tehát ennyi idő alatt sem ítélték oda Lee-nek. A „korrupt” francia bíróság tehát az állítólagos korrumpáló vágyát három év két hónapja nem teljesíti, a két szülő számára pedig három éve ugyanolyan feltételeket biztosít. Sőt, néhány napja, június 19-én ideiglenesen az anyának ítélték a gyereket. Ezek szerint akkor Nyíriék korrumpálták volna a bíróságot? Nyilván teljesen megalapozatlan és felelőtlen, a bíróságra és Nyíriékre nézve is rágalmazó lenne ilyesmit állítani. Ahogy Nyíriék ez irányú állításai is azok a bíróságra és Lee-re nézve. (A bíróság a hétvégén visszaállította a felezett, közös felügyeletet.)