A tervek szerint 2015 nyarára felújításra kerül a Freskós ház, a Zichy-pince belső tere, valamint a római kori lakóház mintájára készült, U-alakú épület egy szerdai projektnyitó rendezvényen elhangzottak alapján. A Fejér megyei közgyűlés 2007 novemberében határozott a gorsiumi kiállítás fejlesztéséről.
Nettó 800 millió forint összköltségű beruházás indul a Tác melletti Gorsium Régészeti Park és Szabadtéri Kiállítás területén.
A szerdai projektnyitó rendezvényen Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere hangsúlyozta, hogy hosszú előkészületeket követően minden szempontból fontos és szimbolikus fejlesztés kezdődik el. Jelezte, hogy a Szent István Király Múzeum fenntartóváltásakor megörökölt pályázathoz a város 124 millió forint önrészt biztosít.
Nádorfi Gabriella, a projektet koordináló Szent István Király Múzeum osztályvezetője elmondta, hogy a régészeti park egyes részei rossz állapotban vannak, látogatóbarát objektum, bemutatóterem pedig jelenleg nincs a területen. Megjegyezte, hogy 2007 óta állandó kiállítás sincs Gorsiumban.
Horváth Tamás, Tác polgármestere elmondta, hogy az önkormányzat egy kulturált parkoló kialakításához szükséges, egyhektáros földterület biztosításával járult hozzá a projekthez, amely reményei szerint a jövőben még több helyi lakosnak biztosít majd munkát.
Róth Péter, a Székesfehérvár-Tác önkormányzati társulás elnöke emlékeztetett arra, hogy a Fejér megyei közgyűlés 2007 novemberében hozta meg első határozatát Gorsium fejlesztéséről. Hozzátette: sok szakember dolgozik azon, hogy Székesfehérvár és környéke történelmi múltját méltó módon bemutathassák. Reményét fejezte ki, hogy Gorsium felújításával kiemelkedő kulturális és turisztikai központ jön létre.
A várhatóan 2015 nyarára megvalósuló fejlesztés keretében megújul a romterület északi oldalán álló védőépület, az úgynevezett Freskós ház. A 2-3. századból származó lakóház két, falfestményekkel díszített lakószobája, valamint a részben a védőépület alatt elhelyezkedő lakomaterem és annak pincéje is látogathatóvá válik a projekt eredményeként. A pincében egy korhűen berendezett tárolóhelyiséget tekinthetnek meg az érdeklődők, a régészeti feltárások során előkerült, főzéshez és étkezéshez használt edényekkel.
A színház hátteréül szolgáló erődfal egy szakaszát a hozzá kapcsolódó két oldal-, illetve saroktoronnyal műemléki rekonstrukció keretében mutatják be. A fal és a tornyok teteje egyben kilátóként is funkcionál, amelyről a régészeti park egész területét áttekinthetik a látogatók.
A projekt részeként felújítják a Zichy-pince belső terét: több, terem méretű, üvegcsempével bélelt hordóját kibontják, és ezek a továbbiakban vitrinként funkcionálnak majd. A kiállítótér a tervek szerint később kőfaragványok, egyéb kőemlékek, rekonstrukciók kiállítóhelyéül szolgál.
A meglehetősen rossz állapotban lévő, római kori lakóház mintájára készült, U-alakú épületet szintén felújítják. Az épületben részben az eredeti funkciót betöltő helyiségeket (irodák, raktárak) alakítanak ki, másik szárnya pedig látványraktárnak ad majd helyet, ahol a feltárások során előkerült leleteket mutatják be.