Az LMP hiányolja a kormánypártok által javasolt bizottsági struktúrából az energiapolitika szerepeltetését. Szél Bernadett, a párt társelnöke az Országgyűlés alakuló ülését előkészítő szerdai egyeztetést követően azt mondta, hogy álláspontjuk szerint a fenntartható fejlődés bizottsága lenne az a hely, ahol kötelező jelleggel meg kellene vitatni az energiapolitikai kérdéseket. Megjegyezte: ilyen jellegű fejlemények esetén jelenleg nem derül ki, hogy melyik testületnek kellene tárgyalnia. Kifogásolta azt is, hogy a foglalkoztatási terület a gazdasági, az oktatás pedig a kulturális bizottság alá kerülne.
Schiffer András, a párt másik társelnöke meglepően konstruktívnak nevezte a pozíciók elosztására vonatkozó egyeztetést, s jelezte, mivel tisztában vannak a parlamenti létszámarányukkal, nem támasztanak igényt parlamenti alelnöki tisztségre. Tájékoztatása szerint az LMP várhatóan a fenntartható fejlődés bizottságának elnöki posztját kapja, emellett két bizottsági alelnöki posztra is igényt tartanak. A személyi döntéseket illetően Schiffer András jelezte: jövő szerdán alakul meg a frakciójuk, azt követően tájékoztatják a nyilvánosságot. Kitért arra, hogy a fenntartható fejlődés bizottságának élére nem környezetpolitikust szeretnének, hanem olyan valakit, aki átfogóan képes képviselni a fenntarthatósági szempontokat akár a termőföld ügyében, akár a klímavédelem vagy a természeti erőforrások ügyében. Az LMP társelnöke jelezte: az egyeztetésen éles vita volt arról, hogy ne pusztán a kormányzati struktúra legyen az a rendező elv, ami alapján a bizottságokat ki kell alakítani. Azt ugyanakkor méltatta, hogy a bizottságoknak nemcsak elnevezésük van, hanem hatáskörüket is definiálták.
Schiffer ismertette az újságírókkal a kormánypártok által javasolt bizottságokat. E szerint törvényalkotási; mentelmi; az alkotmányügyi és az emberi jogi ügyeket is magában foglaló igazságügyi; költségvetési; külügyi; honvédelmi és rendészeti; nemzetbiztonsági; nemzeti összetartozás; széles portfóliójú gazdasági; agrár; az oktatást és a sportot is magában foglaló kulturális; az egészségügyi, szociális és családpolitikai ügyekkel foglalkozó népjóléti; továbbá a fenntartható fejlődés bizottsága jönne létre az új Országgyűlésben.