Gyurcsány: Esély és remény az összefogás

2014. január 28. 19:44

Gyurcsány Ferenc szerint meg lehet teremteni Magyarországon a nyugodt gyarapodás feltételeit, ehhez át kell alakítani a földtörvényt, teret kell engedni a vállalkozásoknak és a gazdaságoknak. Van esély arra, hogy néhány év után a munkaerőpiacon a jól képzett szakemberek iránt lesz kereslet, a munkabérek emelkedhetnek – jelentette ki Gyurcsány Ferenc.

2014. január 28. 19:44

Gyurcsány Ferenc kiemelte: három-négy év alatt ki lehet mozdítani az országot a mostani reménytelenségből és apátiából. Hozzátette: kampányidőszakban hasonlóan fáradtnak még nem látta az országot. Mint mondta, korábban legalább egyik, vagy a másik tábor nagyon lelkes volt. Szerinte ilyen körülmények között az esélyt és a reményt jelenti az összefogás, ami a baloldalon megvalósult. Ha az ország nyugalomban és gyarapodva szeretne élni, akkor oka van arra, hogy a választásokon változtasson a sorsán. A csodákban ne higgyenek, de abban igen, hogy több értelme lesz a közös erőfeszítésnek és a munkának – mondta.

A fórum fő témája a vidéki Magyarország helyzete volt és a hátrányos helyzetű határmenti térségek felzárkózási esélye. A fórumon megjelent mintegy 80-100 ember előtt a volt miniszterelnök arról beszélt, hogy szerinte a jobboldal verte szét a nyolcvanas években virágzó falvak társadalmi és gazdasági szerkezetét és tette földönfutóvá az embereket. A döntően gabonatermesztésre szakosodott családi gazdaságok csak néhány embert foglalkoztatnak, pedig vidéken munkalehetőséget az állattenyésztés, a kertészet és a feldolgozóipar tud biztosítani. Amíg az említett ágazatok nem fejlődnek, addig a magyar falu szegény lesz és megmarad az elvándorlás.

Nagy-Huszein Tibor elnökségi tag a hazai mezőgazdaság helyzetét elemezve kiemelte: a jelenlegi kormány alatt a mezőgazdasági ágazatban 12 százalékkal csökkent a foglalkoztatottak létszáma. A nyolcvanas évek közepén Magyarország a világon a 4. helyen állt az egy főre jutó élelmiszertermelésben, jelenleg viszont a 90. helyen van. A virágzás időszakában 10,5 millió sertés volt az országban, jelenleg nem éri el a hárommilliót. A nagyüzemek ma a szántóterületnek a negyven százalékát használják és ezen a területen termelik meg az ágazat költségvetési befizetésének a kilencven százalékát.

Szerinte a vidéki és a dél-békési szegénység oka az állattenyésztés, a munkaigényes növény- és kertészeti kultúrák visszaszorulása, a feldolgozóipar hiánya. Megjegyezte: hiába találhatóak Magyarország legjobb adottságú termőföldjei Dél-Békésben, a földek döntő hányadán kizárólag gabonatermelés történik, minimális élőmunkaerő nélkül.

Összesen 126 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
MZ/X
2014. január 29. 10:29
Fletó! A cukorgyárakat nem te zárattad be?
MZ/X
2014. január 29. 10:26
" legalább egyik, vagy a másik tábor nagyon lelkes volt" Csodálkozó Fletó, mikor ilyen a felhozatal? " szerinte a jobboldal verte szét a nyolcvanas években virágzó falvak társadalmi és gazdasági szerkezetét és tette földönfutóvá az embereket." Meg a zúnió az agyonszabályozott rendeleteivel a tojás bélyegzéstől a piros pöttyös labdáig, amit a malacok közé kell tenni... Te hol emelted fel a szavadat ez ellen, mert a Tavares jelentésben, amit a Kingádék összeollóztak, ilyen tiltakozás nem volt.
cutcopy
2014. január 29. 08:45
"teret kell engedni a vállalkozásoknak és a gazdaságoknak" Az ellehetmenni elég nagy teret adott nekik valóban..
silvester
2014. január 29. 06:34
Egy diplomas? mar csak tudja,mit kellene tenni.A ti atalakitasidbol mar elegunk van,a kufarok kotellel a kezukben csak ne alakitgassanak.A szinpadot,a mikroszkopot alakitgasd,legyel ott a foszereplo,ott erhetsz el sikereket .Az elkurokbol Nem Ker a Magyar,foleg nem egy bohocbol.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!