Elhalasztják a szavazást a költségvetési módosítókról

2012. szeptember 17. 13:06

Elhalasztják a jövő évi költségvetés módosító javaslatainak hétfőre tervezett szavazását az IMF-megállapodás érdekében. Varga Mihály a megállapodással kapcsolatban megjegyezte: csak olyan intézkedéseket támogatnak, amely illeszkedik az elmúlt két év gazdaságpolitikájához. Rogán Antal arról beszélt, hogy szükség van a 2008-as EU/IMF-megállapodás körülményeinek kivizsgálására.

2012. szeptember 17. 13:06

A Fidesz-frakció a kormány kérésére támogatja, hogy elhalasszák a jövő évi költségvetés módosító javaslatainak hétfőre tervezett szavazását – jelentette be Rogán Antal, a kormánypárt parlamenti képviselőcsoportjának vezetője. Varga Mihály, a hiteltárgyalásokért felelős tárca nélküli miniszter a kérést újságíróknak azzal indokolta, hogy ha folytatódnak a tárgyalások a Nemzetközi Valutaalappal és az Európai Unióval, és a megállapodás miatt módosítani kell a 2013-as büdzsét, erre meglegyen a lehetőség. Rogán Antal ezzel kapcsolatban elmondta: ha a tárgyalások szeptember végén, október elején folytatódnak, akkor továbbra is nyitva hagyják a költségvetést, ha azonban a tárgyalások csak az év vége felé folytatódnak, a Fidesz-frakció inkább a büdzsé megszavazásának a híve. De ha a kormány később az IMF-megállapodás miatt ezt javasolja, készek a költségvetés módosítására – jelezte.

Varga Mihály beszélt arról is, hogy a kormány csak olyan intézkedéseket támogat, amelyek nem érintik közvetlenül az embereket, és illeszkednek az elmúlt két év gazdaságpolitikai gyakorlatához. Megerősítette, hogy a kormány kedden vagy szerdán elküldi válaszát a valutaalapnak. Rogán Antal kitért arra is, hogy a Fidesz szükségesnek tartja, hogy a parlament gazdasági bizottsága megvizsgálja a 2008-as EU/IMF-megállapodás megkötésének körülményeit és következményeit. A párt frakcióvezetője elmondta: az Állami Számvevőszék augusztus végi jelentése szerint 2008-ban „nem kellett volna olyan hamar megkötni az IMF-megállapodást, mint ahogy az megköttetett”. Szerinte felvetődik a kérdés, hogy ha a költségvetés adóssághelyzete nem indokolta a sietséget, az akkori kormány „miért tette fel a kezét azonnal és automatikusan, miért volt szükség a nyugdíjak és a bérek ilyen gyors csökkentésére”.

Összesen 19 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
én vagyok a.
2012. szeptember 17. 16:36
Mi ez a bizonytalanság? "Rogán Antal ezzel kapcsolatban elmondta: ha a tárgyalások szeptember végén, október elején folytatódnak, akkor továbbra is nyitva hagyják a költségvetést, ha azonban a tárgyalások csak az év vége felé folytatódnak" Orbán vezér már szeptember végére is látott esélyt a megeggyezésre, aztán most az év vége felé kezdődhetnek a tárgyalások? Mi történt? Hm!
brabant89
2012. szeptember 17. 14:16
Szerinte felvetődik a kérdés, hogy ha a költségvetés adóssághelyzete nem indokolta a sietséget, az akkori kormány „miért tette fel a kezét azonnal és automatikusan, miért volt szükség a nyugdíjak és a bérek ilyen gyors csökkentésére”. Azért fiúk, mert nektek is csak úgy megy a költségvetési hiány 3% alatt tartása, hogy megszűntek a MANYUP-ok (azaz az eddig oda menő pénz most az államhoz folyik be), bankadót, szektoriális különadót vezettetek be, ÁFÁ-t emeltetek. Mi lenne, ha még 13. havi nyugdíjat is kellene fizetni?
sóhivatalnok
2012. szeptember 17. 14:13
Nem leszünk gyarmat!
koronaszepe
2012. szeptember 17. 14:03
"... a kormány csak olyan intézkedéseket támogat, amelyek nem érintik közvetlenül az embereket, és illeszkednek az elmúlt két év gazdaságpolitikai gyakorlatához." Istenem, de szép mondat.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!