Tényleg indulhat-e Varju az időközi választáson és hogyan taktikázhatnak a pártok? – megkérdeztük az elemzőket
Szikra Levente szerint Gyurcsány Ferenc és pártja végtelenül lenézi a választókat.
Bírálja a nemzetbiztonsági bizottság MSZP-s elnökét és nagykoalíciót emleget a Jobbik, amiért Molnár Zsolt nem hívta össze a testület rendkívüli ülését, ahol a Jobbik Pintért Sándort és a TEK főigazgatóját hallgatta volna meg.
A Jobbik Molnár Zsoltot, a parlament nemzetbiztonsági bizottságának szocialista elnökét bírálja, amiért elutasította a testület rendkívüli ülésének összehívására vonatkozó indítványt. A Jobbik a belügyminisztert és a Terrorelhárítási Központ (TEK) vezetőjét hallgatta volna meg a bizottságban, a többi között választ várva arra, Hajdu János, a TEK főigazgatója kapott-e engedélyt Pintér Sándortól a kőszegi Tranzit - Fesztivál a határon elnevezésű rendezvényen való szereplésre és arra, hogy ott „politikai nyilatkozatot” tegyen.
Mirkóczki Ádám, a testület jobbikos tagja az MTI-nek pénteken küldött közleményében azt írta: a nemzetbiztonsági bizottságot korábban a Fidesz asszisztálásával több „pitiáner ügyben” is összehívták már, így az MSZP és a Fidesz „nagykoalíciója” a testület elé idézte a titkosszolgálatok és a rendvédelmi szervek vezetőit például a Magyar Szigeten történtek miatt. A politikus szerint ugyanakkor a belügyminiszter és a TEK főigazgatója továbbra sem adott választ arra, hogy használtak-e gárdisták, jobbikosok vagy a párt országgyűlési képviselői ellen titkosszolgálati eszközöket például a hétvégi csókakői akció kapcsán.
Mirkóczki Ádám szerint az, hogy „mind a kormánypártok, mind a szocialisták hallgatnak, és megakadályozzák, hogy az érintett szervek vezetőit a nemzetbiztonsági bizottság meghallgassa”, tovább erősíti a gyanút, hogy a Jobbik tagjait, szimpatizánsait és képviselőit törvénytelenül lehallgatják, megfigyelik. A Jobbik döbbenetesnek tartja és nemzetbiztonsági kockázatként értékeli, hogy Hajdu János, a TEK főigazgatója több „politikai állásfoglalást” tett – olvasható a közleményben.
A főigazgató múlt hétvégén Kőszegen az ország belső, de kezelhető problémájaként említette, hogy „meglehetősen erőre kapott a szélsőjobboldal”. Példaként hozta, hogy a Jobbik bejutott a parlamentbe, és több más szélsőséges jobboldali szervezet is alakult. A Jobbik a nyilatkozat miatt távozásra szólította fel Hajdu Jánost.