Nagy bajban az RTL: már külföldön vizsgálódnak a botrányos műsoruk miatt
Az ominózus ügyben rendőrségi feljelentés is született, amit a BRFK vizsgál.
Szalai Annamária meghívására szerdán hivatalába látogatott Ingrid Deltenre, az Európai Műsorszolgáltatók Szövetségének (EBU) főigazgatója. A felek a magyar médiaszabályozás gyakorlatáról, a jogalkalmazói tapasztalatokról, és a közmédiumok, illetve az MTVA EBU-tagságáról egyeztettek.
Szalai Annamária, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) elnöke szerdán hivatalában fogadta Ingrid Deltenre asszonyt, az Európai Műsorszolgáltatók Szövetségének (EBU – European Broadcasting Union) főigazgatóját. A találkozót az NMHH elnöke kezdeményezte, hogy a főigazgatóval személyesen egyeztessenek a magyar médiaszabályozás gyakorlatáról, a jogalkalmazói tapasztalatokról, és az új médiatörvényből adódóan a magyar közszolgálati médiaszolgáltatók, illetve a Médiaszolgáltatás támogató- és Vagyonkezelő Alap lehetséges jövőbeli EBU-tagságának kérdéseiről. A magyar közmédiumok közül jelenleg a Magyar Televíziónak és a Magyar Rádiónak van teljes jogú EBU tagsága, míg a Duna Televízió úgynevezett jóváhagyott résztvevő státusszal rendelkezik.
Az NMHH elnöke a találkozón bemutatta a közmédia rendszer felépítését és működését, valamint reményét fejezte ki, hogy a nemzetközi szervezet, illetve a magyar fél szakértőinek bevonásával hamarosan megnyugtató megoldás születik minden magyarországi közmédium teljes jogú tagságát illetően.
A felek a találkozón áttekintették a magyar tagság alternatíváit. Ingrid Deltenre az egyik lehetséges megoldásként említette a közmédiumok és a Médiaszolgáltatás támogató- és Vagyonkezelő Alap teljes összevonását. Így a magyar közmédia-rendszer minden tagja egységes struktúraként lehetne része az európai szövetségnek.
A hatóság elnöke rámutatott, hogy a magyar közmédiumok működésük során tiszteletben tartják az EBU alapszabálya által is megfogalmazott célokat: hozzájárulnak a szabad véleménynyilvánítás és információs szabadság megőrzéséhez; a kulturális sokszínűség fenntartásához; a társadalmi kohézió megerősítéséhez. Hozzátette, a teljes jogú EBU-tagság nem csak az európai szervezet, hanem Magyarország számára is fontos. Az egyeztetésen mind az NMHH, mind az EBU vezetése egyetértett abban, hogy hasznosak a közvetlen, személyes eszmecserék, és szorgalmazták, hogy a jövőben rendszeresen szervezzenek hasonló találkozókat az eredményes információáramlás érdekében.
Az EBU a világ legnagyobb, közmédiumokat tömörítő nemzetközi szakmai szervezete. Az 56 országból származó 75 aktív, 35 társult tag mellett 9, ún. jóváhagyott résztvevő is csatlakozott a szervezethez.