Hogyan fogják megmagyarázni, hogy az a jog, ami a palesztin kontextusban szent és sérthetetlen, a szíriai drúzokat nem illeti meg?
Érdekes lesz majd követni az úgynevezett nemzetközi közvélemény reakcióját.
Zilahy Péter a brit lapban úgy fogalmazott: ha valakinek, Orbánnak tudnia kellene, hogy a magyarok nem jó alapanyagai a diktatúrának.
A Guardian cikkírója szerint Orbán Viktor, az 1989-es politikai elit egyetlen túlélője keménykezű stílusával az ellenzékiség egy olyan új hullámát hozta el, amelyet az ország korábban sohasem látott. Zilahy Péter emlékeztetett az idén októberi nagy tiltakozásokra, feltéve a kérdést, hogyha kétharmaddal választották meg a Fideszt, miért is tiltakoznak ennyien. Emlékeztetett év eleji cikkére, melyben arról írt, hogy a Fidesz egy nagy lehetőséget adott a fiatalok számára, hogy tesztelhetik, mennyire kedves szívük számára a demokrácia.
Zilahy szerint a Fidesz lemondta a hivatalos megemlékezést az tiltakozó tömeggel szembeni félelme miatt. Röviden kitért az „Egymillióan a sajtószabadságért” Facebook-csoportra, amelyet a médiatörvénnyel szembeni tiltakozás hozott létre. A csoport célja, hogy egy ötletekkel teli platform legyen, ne pedig egy párt. Zilahyt mindez a Fidesz 80-as évekbeli szerepére emlékeztetette.
Ahogy a párt folytatja a törvénykezést, egyre világosabbá válik, hogy Orbán túlbecsülte szavazóinak a radikális változtatás iránti lelkesedését, hiszen a közvélemény-kutatások szerint már csak szavazóinak ötöde maradt meg – írja. Zilahy Péter szerint a fiatalok félnek, hogy az új törvények és szabályozások elhallgattatják hangjukat. Az említett mozgalomra utalva a publicista úgy értékelt, hogy „végre valami egészséges emelkedik ki a káoszból”. A magyarok nem jó alapanyagai a diktatúrának, ha valakinek, Orbánnak tudnia kellene ezt – idézi a brit lapot a Médianéző.