Rasszista gyakornoki programot indítottak a brit titkosszolgálatok
Fehér brit fiatalok nem jelentkezhetnek gyakornoknak az MI6-hez.
A francia lap a népszámlálás kapcsán ismét a romák helyzetével foglalkozott. A Le Monde cikkírója szerint a kormány antidemokratikus, és Horthy örökösének tartja magát, ezért sem merik vállalni nemzetiségüket a cigányok. A cikkben ismét felmerült, hogy a kérdőívekben megadott bizalmas adatokat nem kezelik megfelelően a hatóságok - olvasható a Médianéző összeállításában.
A Le Monde-ban Joëlle Stolz a népszámlálás kapcsán ismét a romák helyzetével foglalkozott. A cikk szerint Magyarország uniós tagságának első népszámlálásán a romák hezitálnak vállalni nemzeti hovatartozásukat - az erre irányuló kampány ellenére. A francia lap kitért rá, hogy mivel arról nem kötelező nyilatkozni, a Soros György nevével fémjelzett Open Society Institute emberei a legapróbb falvakat is végigjárták, hogy kettős identitásuk vállalására bíztassák a cigányságot. Az „Ide tartozunk!” szlogenű kampány egyben válasz volt a Jobbik kampányára, aki szerint a cigányok képtelenek alkalmazkodni a társadalmi szabályokhoz, így jobban tennék, ha elhagynák az országot.
A lap szerint ez az első alkalom, hogy a kormánypárti Lungo Drom vezetésével a cigány szervezetek is aktívan együttműködtek az ügy érdekében. Stolz szerint azonban az 1941-es „ultranacionalista Horthy” kormányzósága alatt tartott népszámlálás rossz érzéseket hagyott maga után, hiszen azt követően 1944-ben a budapesti hatóságok együttműködésével deportálták az ország zsidó lakosságának felét, és az akkor kb. 100 ezer fős cigányság több mint negyedét. Stolz szerint a Jobbik azt szeretné, ha a határon túli magyarság lehetne a tizennegyedik nemzetiség, s arra bíztatja híveit, hogy viseljenek nagy sárga csillagot, annak jelképéül, hogy a zsidóság üldözi a magyarokat.
Ismertette, hogy Szászfalvi László nemzetiségekért felelős államtitkár fel kíván lépni az etnobiznisz ellen, s elmondta, hogy a népszámlálás eredményétől függ a nemzetiségeknek adandó állami támogatások mértéke. Míg Amerikában azért vallja magát valaki egy nemzetiséghez tartozónak, hogy pozitív diszkrimináció keretében támogatást kapjon az államtól, addig Magyarországon ez a nemzetből való kizárást jelenti - idézi a Médianéző a Le Monde cikkét.