Szörnyen indult az év Nagy Ferónál: feljelentették a legendás énekest
Az is kiderült, miről beszélt az eset után az énekes az őt feljelentő nővel.
Általános vitára alkalmasnak minősítette hétfőn az állatok védelméről és kíméletéről szóló törvényt módosító javaslatot az Országgyűlés Mezőgazdasági Bizottsága. A szigorodó szabályokat a képviselők többsége támogatja.
Általános vitára alkalmasnak minősítette hétfőn az állatok védelméről és kíméletéről szóló törvényt módosító javaslatot az Országgyűlés Mezőgazdasági Bizottsága. Az új szabályozás legfontosabb változása lehet, hogy a kutya veszélyességéről nem kizárólag az eb fajtája, hanem egyedi viselkedésének következményeként alapján ítélkezhet a hatóság - közölte Bognár Lajos, a Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) élelmiszerlánc-felügyeletért és agrárigazgatásért felelős helyettes államtitkára.
A törvény a helyi csipadatbázisok korlátai miatt szükségesnek tartja a transzponderrel - azaz csippel - megjelölt kutyák országos elektronikus nyilvántartásának létrehozását, az önkormányzatok számára az ebrendészeti bírság törvényi bevezetésének lehetővé tételét. Tiltaná a törvénymódosítás az állat küllemének megváltoztatása érdekében végrehajtott sebészeti beavatkozásokat, illetve az élőállatok nyereményként való kisorsolását. A prémtermelési célú hasznosítást kizárólag a csincsilla és az angóranyúlesetében engedélyeznék.
A képviselők többsége támogatja az állatvédelmi jogszabály módosítását. Több honatya úgy véli: a kötelező eboltások megszervezését ismét önkormányzati feladattá kellene tenni. Megjegyezték ugyanakkor: az „ebadó” - mely maximum 3.500 forint lehetne - újbóli bevezetése tovább növelheti a kóbor kutyák mostani mintegy 100 ezerre tehető számát az országban.