A Tisza-vezér nem építeni, hanem rombolni akar – és ebben rendkívül ügyes
De hol húzódik az erőszak határa? Meddig elfogadható ez a fajta magatartás? Nagy Ervin írása.
A köztársasági elnök szerint külön kegyelem érte hazánkat azzal, hogy a jelenlegi helyzetben lett az EU soros elnöke Magyarország. Schmitt szerint ilyenkor van a legnagyobb szükség azokra a tulajdonságokra, amelyekkel az ország rendelkezik.
A Magyarországon akkreditált diplomáciai missziók vezetőinek tiszteletére adott újévi fogadást Schmitt Pál köztársasági elnök. Az államfő a médiatörvényre utalva ezúttal is leszögezte, hogy Magyarország demokratikus jogállam, ahol a szabadságjogok, és a sajtószabadság maradéktalanul érvényesülnek. Reméli, hogy a törvény bizonyítani fog. Azt mondta, akkor követeljük annak megváltoztatását, ha azt tapasztalatok indokolják.
Schmitt Pál „különös kegyelemnek” érzi, hogy Magyarország súlyos nemzetközi dilemmák, sorsfordító kérdések közepette vette át az EU-elnökséget: „ilyenkor van a legnagyobb szükség azokra a tulajdonságokra, amelyekkel hazám rendelkezik; készek is vagyunk a közösség szolgálatába állítani nem mindennapi képességeinket (...) a magyar nemzet mindig, minden körülmények között talpra tudott állni, újra tudta kezdeni”. Az államfő meggyőződése, hogy „a magyarok sikerre vihetik a közösség ügyét”. Emlékeztetett: Magyarország a kereszténység védőbástyája volt, és olyan tetteket hajtott végre, mint „1956 hősi és 1989 vértelen forradalma”.