Itt vannak a számok: így működik a rezsicsökkentés
Bár a rendszert több kritika éri, a számok nem hazudnak,: az áram- és a gázrezsi egy friss felmérés szerint is Magyarországon a legalacsonyabb az Európai Unión belül.
A kormány február 16-án tárgyalja első olvasatban a Növekedési és Stabilitási Programot, amelynek a ciklus végére kell biztosítania a 600-650 milliárd forintos megtakarítást. Matolcsy szerint Magyarország óriási sikert ért el azzal, hogy tavaly 3,8 százalékra csökkentette a hiányt, sőt az állami pillérbe átlépő magán-nyugdíjpénztári tagok vagyonának beszámításával szufficites lesz Magyarország büdzséje.
Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter a csütörtöki kormányszóvivői tájékoztatón kifejtette: ahhoz, hogy Magyarországon 2013–14-re biztonságosan, középtávon fenntarthatóan 3 százalék alatt legyen az államháztartás hiánya, szükség van a Növekedési és Stabilitási Programra, amely a növekedésre helyezi a hangsúlyt. Hozzátette: 2013-ra a költségvetést a programnak legalább 600-650 milliárd forinttal kell konszolidálnia, ebből 2012-ben az összegnek nagyjából a felére van szükség, de 2011-ben is „valamit hoznia kell” az új programnak. A programot február 28-án véglegesíti a kormány.
Matolcsy szerint Magyarország óriási sikert ért el azzal, hogy tavaly 3,8 százalékra csökkentette a hiányt, sőt az állami pillérbe átlépő magán-nyugdíjpénztári tagok vagyonának beszámításával „szufficites lesz Magyarország büdzséje” – fűzte hozzá. Úgy vélekedett: most már azt is mindenki látja, hogy Magyarország „rendkívüli módon” elkötelezett az államadósság 70 százalék alá csökkentése mellett a ciklus végére.
„Az ország úton van egy olyan helyzet felé, amelyben mindenki számára világossá válik, hogy egy új sikertörténet bontakozik ki Közép-Európában” – fogalmazott a nemzetgazdasági miniszter