Rasszista gyakornoki programot indítottak a brit titkosszolgálatok
Fehér brit fiatalok nem jelentkezhetnek gyakornoknak az MI6-hez.
Az ügynöklisták nyilvánossága ellen érvelt Boross Péter szombaton egy fővárosi rendezvényen. A volt miniszterelnök szerint szerint csak az érintett közszereplők nevét lehetne nyilvánosságra hozni, az azonban nem tisztázott, ki számít közszereplőnek.
A Szabadelvű Médiaműhely Titkosszolgálatok a rendszerváltozásban elnevezésű szombati budapesti rendezvényén Boross Péter ügynöklisták nyilvánosságáról szólva kifejtette: a személyiségi jogok védelme miatt csak az állambiztonsággal együttműködő közszereplők nevét lehetne ismertetni, a közszereplők köre azonban továbbra is tisztázatlan. Ellenérvként hozta továbbá, hogy az ügynökök élettörténete, motivációi, tevékenysége között elképesztő különbségek voltak, amelyek érzékeltetésére a listák alkalmatlanok.
A volt miniszterelnök szerint a történtek fényében az, hogy az ügynöklisták nyilvánossága érdekében az utóbbi években bizottságok alakultak, és juttatták el jelentéseiket a kormánynak minden eredmény nélkül, csak „önpropagandaként” értékelhető. Hozzátette: szerinte ezen a téren nem várható változás.
Boross Péter a titkosszolgálatok jelenlegi helyzetéről szólva elmondta: azok nem működhetnek sikeresen olyan bizonytalanság közepette, mint amilyet az előző kormányzati ciklusban a parlamenti szakbizottság tagjaként megtapasztalt. Szerinte a kiszivárogtatások és a felelőtlen politikai adok-kapok eredményeként „megrendültek azok a cövekek”, amelyekre a szolgálatok tevékenysége épül, így ma „azt sem tudni, működnek-e egyáltalán”.