Orbán kiáll Lázár mellett

2010. október 29. 16:51

A kormányfő Brüsszelből erősítette meg az Alkotmánybíróság visszaszorításának szándékát. Harrach Péter szerint a terveket valószínűleg a KDNP is támogatni fogja.

2010. október 29. 16:51

Orbán Viktor miniszterelnök pénteki brüsszeli sajtótájékoztatóján kijelentette: kiáll az alkotmánybíróság jogköreinek csökkentése érdekében, hiszen „nem az emberek igazságérzetét kell megváltoztatni, hanem azokat a régi szabályokat, amelyekbe beleütközünk”.

A miniszterelnök úgy véli: a konfliktus valójában a jövendőbeli és a régi Magyarország összecsapásáról szól. „Az egyik oldalon van az emberek igazságérzete, amely szerint a jövőben már nem lehet azt csinálni, ami eddig ment, vagyis hogy indokolatlanul magas és elfogadhatatlan mértékű végkielégítéseket fizetnek ki, ráadásul olyanoknak is, akik felelősek az ország tönkretételéért. Ugyanakkor itt áll a régi alkotmány, és az Alkotmánybíróság nem tehet mást, mint hogy a régi, ideiglenes alkotmány alapján minősíti a kormány indítványait” - szögezte le a kormányfő.

Harrach Péter, a KDNP frakcióvezetője ezzel párhuzamosan elmondta: a kereszténydemokraták valószínűleg támogatják az alkotmánymódosítási terveket. Ez nagy valószínűséggel a Lázár János által benyújtott alkotmánymódosítás elfogadását jelenti. A döntést a KDNP-frakció magára nézve kötelezőnek fogadja el, és ennek megfelelően szavaz.” - magyarázott a politikus.

Összesen 178 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Autofocus
2010. október 30. 10:00
Bírom, hogy mindenki úgy csinál mint ha 10 millió alkotmányjogász országa lennénk. Valójából az egész médiahiszti egy szűk értelmiségi kör értelmetlen vitája. A Zemberek leszarják a jogelméleti vitákat. A Zemberek dolgozni, boldogulni akarnak és bassza a csőrüket a több nokiásdoboznyi végkielégítés amit 8 év nonstop fosztogatás után az elvtársak kiutaltak maguknak. Ha nem így lenne, 1990-et rendszerváltásként élték volna meg, és a jogállamnak örültek volna, nem a Gorenjének. Ha nem így lenne, nem hozták volna vissza 4 év polgári kormányzás után a szocikat. Nem is értem, hogy pl. Lendvai Cenzor Ildikó miért nem sikoltozik fejhangon a kórusban. A magam részéről én is arra hatalmaztam fel az új kormányt mint választó hogy ezt a 20 év velünk maradt kádárizmust kiseprűzi, kipókhálózza, ha kell, gyökerestől kiszórja a történelem szemétdombjára az összes elvtelen kompromisszumával, paktumával, maszatolásával együtt. Ehhez most lett először kétharmada egy nemzeti, polgári kormánynak, ezért most kell megtenni mindent amit az elmúlt 20 évben nem lehetett. Én erre a 20 évre egyáltalán nem vagyok büszke, egy befejezetlen rendszerváltás átmeneti időszaka volt amire egyáltalán nem tekintek úgy mint megőrzendő vívmányra. (Lásd. emblematikusan szánalmas médiatörvény) Az összes többi szar is csak a kormányzati felelősség szétmaszatolásáról szólt, és arról, hogy a kommancsok bebiztosíthassák magukat az elszámoltatás és a hosszú börtönévek ellen. Hadd ne sírjak hogy ennek vége.
HattoryHanzo
2010. október 30. 06:42
Schmitt Pál: "Az államfő azt mondta, bizakodással tölti el, hogy egy nehéz pillanatban, amikor komoly dilemma elé került az ország, mindenki azt teszi, amire a megbízatása kötelezi. Nagyon fontosnak nevezte, hogy "ne bizonytalanodjunk el a nehéz pillanatokban". Azért az egy ritka pillanat egy demokrácia életében, amikor egy államfőt bizakodással tölt el az, hogy a kormány által beterjesztett, általa pedig gond-, és tétovázás nélkül aláírt törvényt alkotmányellenesnek találják. Lássuk be, ha ez bizakodásra ad okot Schmitt Pálnak, akkor egye inkább igaznak tűnnek a hírek, miszerint nem egy konfrontatív típus jelenlegi Köztársasági Elnökünk.
kamasuka
2010. október 30. 04:06
Figyeljetek! Jussunk már el oda, hogy van miről beszélni, nem csak alapjáratú szarkeverés folyik, mert egyelőre sem a Fidesz-MSZP nagykoalíció nem jött be (ellenben pl. Esztergomban bejött az MSZP-MDF-LMP-Jobbik), sem a lakosság megszorítása (valahogy nem rajtunk vernék el, mégha sokan ezt is próbálják bemagyarázni mindenben), úgyhogy én azért kivárnám mi fog történni, mert az az alkotmány, amely hagyta, hogy 2006. okt. 23. megtörténhessen úgy, hogy jogokat tipornak és nincs felelőségrevonás, egy Gyurcsányt, egy szemenszedett hazugság, vagyis Ösződ után ne lehessen elmozdítani, nos, az kukába való, és ezért pénisztverni enyhén baromság. Amelyik alkotmány jogokat ad, de arra nem neveli az embereket, hogy azoknak kötelességei vannak, és az emberek csak pofázni tudnak miután nem mentek el szavazni, nos, az semmire sem jó.
HSL
2010. október 29. 23:26
Nyamm-nyamm... Repül a nehéz kő: ki tudja, hol áll meg? Ki tudja, hol áll meg s kit hogyan talál meg? A legfelsőbb bíróság meg a legfőbb ügyész még nincs belesimítva a nagy változások rendszerébe, nem ártana előre tudni, hogy mikorra illik őket a nép ellenségének, a változások kerékkötőjének és a múlt sötét árnyának tekinteni. Nehogy még fölöslegesen védjem ezeket :)
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!