Kedd éjfélig kellett nyilatkozni a nem parlamenti képviselő minisztereknek vagyoni helyzetükről. Délután került fel Fellegi Tamás nemzeti fejlesztési miniszter és Réthelyi Miklós humán erőforrás miniszter vagyonnyilatkozata az igazságügyi minisztérium honlapjára, míg Pintér Sándoré éjfél előtt lett hozzáférhető. Martonyi János külügyminiszter vagyonnyilatkozata nem került fel a megadott határidőn belül.
Pintér tulajdonában áll több budapesti és vidéki ingatlan, többek között egy 400 négyzetméteres háza és a hozzá tartozó 2.246 négyzetméteres telke van a II. kerületben, de rendelkezik egy 224 négyzetméteres siófoki ingatlannal, több hektár szántóval, garázsokkal, egy szihalmi, egy siófoki és egy szigetmonostori nyaralóval is. A miniszter egy 1995-ben örökölt Wartburg gépkocsival rendelkezik, vízi, légi járművel nem rendelkezik. Több befektetése van értékpapírban, és egyéb megtakarításokkal is rendelkezik, ezek közül a legnagyobb értékű egy több mint 340 millió forintos befektetési jegy.
Pintér nagyjából 1,5 millió forint készpénzzel rendelkezik, pénzintézeti számlakövetelése 1,5 millió forint, cégei eladásából származó követelése 340 millió forint 2010-ben, 2013-ig pedig további 1,5 milliárd forint. A belügyminiszter nem tulajdonosa gazdasági társaságnak, köztartozása nincs, ingatlanvásárlásra 260 millió kölcsönt vett fel. Miniszteri fizetése 1,15 millió forint, emellett havi 130.840 forint nyugdíjban részesül.