A Fidesz-KDNP kibérelte a parlamenti patkó jobb oldalát, az ellenzék azonban még nem jutott közös nevezőre abban, hogy a baloldalt hogyan osszák fel maguk között. Döntöttek a pártok arról is, hogy öt alelnöke lesz az Országgyűlésnek: három kormánypárti és két ellenzéki. Éles vita alakult ki az ellenzéki jogosítványok kapcsán is a pártok között. A bizottságokról nem tudtak megállapodni, ezért az egyeztetéseket pénteken folytatják.
Megegyeztek néhány alapvető kérésben a parlamenti pártok. Pédául abban, hogy ki hol üljön az ülésteremben. Az biztos, hogy a Fidesz és a KDNP a patkó jobb oldalán fog ülni, a bal oldalon még marakodnak. Az MSZP az elnöki pulpitus balján ülne közvetlenül, az LMP pedig a Fidesz és az MSZP között foglalna helyett, a Jobbik szerint ebben a kérdésben a kormánypárti többségnek kell dönteni.
Döntöttek a házelnökök számáról is, mely során hosszas vita alakult ki, mivel Lázár János, a Fidesz frakcióvezetője azt javasolta, hogy költségcsökkentés érdekében csak három alelnöke legyen az Országgyűlésnek, két kormánypárti és egy ellenzéki. Végül Harrach Péter javaslatát fogadták el, miszerint három kormánypárti és két ellenzéki alelnöke legyen a Háznak. A két ellenzéki alelnöki pozícióra az MSZP és a Jobbik tesz javaslatot, az LMP pedig ezt el is fogadta.
Éles vita alakult ki a megbeszélésen az ellenzéki jogosítványok kapcsán is. Mesterházy Attila azt javasolta, hogy minden módosító indítványról szavazzon a Ház, azok ne akadhassanak el a bizottságokban, és kezdeményezhessenek politikai vitanapot, illetve vizsgálóbizottság felállítását.Lázár János, a Fidesz frakcióvezetője közölte: a kormánypárt minden a házszabályban meglévő ellenzéki jogosítványt biztosítani fog az ellenzéknek. Az LMP is ragaszkodott az ellenzéki jogosítványok deklarálásához, a Jobbik viszont azt közölte, a jelenlegi házszabály alapján kívánnak ellenzéki politikát folytatni.
Frissítés: A bizottsági rendszerrel kapcsolatban az összes ellenzéki pártnak voltak javaslatai: az MSZP mindenképpen megtartaná az önálló foglalkoztatási bizottságot, valamint két új - egy fenntartható fejlődéssel foglalkozó és egy számvevőszéki - testületet hozna létre, Jobbik a jelenlegi 18 bizottság mellé felállítaná az önálló Számvevőszéki és korrupcióellenes bizottságot is, az LMP pedig önálló bizottságot hozna létre a klímaügynek, a közlekedésnek, az energetikának és a környezetvédelemnek is. A Fidesz-KDNP nem zárkózott el a javaslatoktól. Az egyelőre biztosnak látszik, hogy a jelenlegi 18-ról nem csökkentik, vagy növelik érdemben a bizottságok számát.
A pártok abban is megállapodtak, hogy a házbizottság ülésén mindenképpen érdemben foglalkoznak az országgyűlés működési költségeinek csökkentésével, illetve, hogy a bizottságokban kétharmad-egyharmad lesz a kormánypárti-ellenzéki képviselők aránya. Az egyeztetéseket pénteken folytatják.