Tárki: csökkent a Fidesz előnye

2010. január 27. 21:53

Továbbra is csak három párt jutna be a parlamentbe.

2010. január 27. 21:53
Csökkent a különbség a két legnagyobb párt támogatottsága között a Tárki legújabb felmérése szerint: a Fidesz és az MSZP között januárban 40 százalékpontnyi, míg tavaly novemberben még 51 százalékpontnyi különbséget mértek.

A közvélemény-kutató január 8. és 18. között végezett felmérése szerint továbbra is jelentősen vezet a Fidesz az MSZP-vel szemben, mellettük csak a Jobbik jutna be a parlamentbe. A felmérés szerint a Fidesz támogatottsága a teljes felnőtt lakosság körében 35 százalék, Az MSZP tábora 12 százaléknyi, a Jobbiké pedig 6 százalékos. Az MDF 2, az SZDSZ pedig 1 százalékon áll.

A pártválasztók körében 40 százalékponttal vezet a Fidesz az MSZP előtt. A biztos szavazó pártválasztók közül 62 százalék a Fideszt támogatja, míg az MSZP szavazótábora 22 százalékon áll. A Jobbik 11 százalékon áll a biztos szavazó pártválasztók között. Az MDF-nek ugyanit 3 százalékos támogatottsága van, míg az SZDSZ-nek és az LMP-nek 1-1 százalék. Egy „most vasárnapi választáson” a szavazásra jogosultak 51 százaléka venne részt biztosan.

Összesen 17 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Szenzor
2010. január 28. 08:14
Kedves Turul, Ergé! Ez az összefoglaló most már pár napon beül a 2. pocsék, érthetetlen kivonat. Az eredeti cikkből derül csak ki egy-egy, itt értelmezhetetlen mondat. Pl. "A 11 százalékon áll a biztos szavazó pártválasztók között." Ez mi a fenti szövegben? Az eredetiben kiderül. Nem azt mondom, h totál át kell venni mindent, de a kivonatot is kell tudni értelmezni. Vsz nem rajtam múlt.
freehckr
2010. január 27. 23:55
http://torokgaborelemez.blog.hu/2010/01/27/46_mit_szamitanak_a_kozvelemeny_kutatasok „A kutatások – pontosabban azok interpretációi - ettől függetlenül valóban alkalmasak a befolyásolásra, nem véletlen, hogy az embernek többször az az érzése, hogy bizonyos adatok nyilvánosságra hozása – az időzítés és a magyarázat is - politikai célokat szolgál. Sajnos a közvélemény-kutató szakma az utóbbi években nem bizonyult elég összetartónak, következetesnek és kizárólag a szakmaiságnak elkötelezettnek, hogy ezek a kételyek ne legyenek okkal megfogalmazhatók. (…) gyakran tapasztalom, hogy a valódi adatokkal valóságos bűvészkedés zajlik: ebben az értelemben nem a kutatás, hanem az ismertetés az, amely időnként a politikai küzdelem része.” (egyetértően bólogat)
states
2010. január 27. 23:25
Csak abban lehet bízni, hogy ekkora előnyt még a Fidesz sem tud leadni a hátra lévő jó két hónapban, noha erejét megfeszítve mindent megtesz érte, a 2/3-ot meg nyugodtan ellehet felejteni.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!