Rabok legyünk vagy vétózzunk?

2022. november 19. 20:27

A nemzetiségeit üldöző, halállistákat vezető bábállam feneketlen zsákjába szórni a mi adóforintjainkat – az most a legsürgetőbb.

2022. november 19. 20:27
null
Pilhál Tamás
Magyar Nemzet

„Üzent Magyarországnak a hálózat. Az a hálózat, amely állítólag nem is létezik. Ehhez képest mindennap üzennek – szépen, összehangoltan, pontosan úgy, ahogyan egy nem létező organizmustól elvárható. Ezúttal a Bloombergen keresztül tájékoztatták a magyarságot arról, hogy az Európai Bizottság valószínűleg nem hoz döntést a jövő heti, november 22-ei ülésén a magyar kormány reformjavaslatairól, nem érnek rá velünk foglalkozni, így tovább csúszik a nekünk járó helyreállítási források kifizetése.

Magyarán folytatják a hülyítést, előszobáztatnak minket. Továbbra sem juthatunk hozzá az uniós hitel nekünk járó részéhez, amelyet egyébként Magyarország kezességvállalásával (is) vettek föl. Olyan, hajuknál fogva előrángatott feltételek teljesítését követeli Brüsszel, amelyekről a hitelfelvételkor természetesen még szó sem volt. E feltételek nagyjából a »nem tetszik a ködmönöd« színvonalán mozognak.

A neve elhallgatását kérő »uniós diplomata« értésünkre adta: kérdéses, hogy a pénzügyminiszterek december 6-i ülésén elfogadják-e a reformjainkat, akkor ugyanis egyéb, »hazánkhoz képest prioritást élvező témákról kell dönteni«, mint például az Ukrajnának szánt pénzügyi támogatásról. Jó tudni. Mi uniós tagként nem vagyunk »prioritás«. A nem uniós Ukrajna viszont az. A nemzetiségeit üldöző, az ellenzéki pártokat és híroldalakat betiltó, halállistákat vezető, Bandera-kultuszt ápoló bábállam feneketlen zsákjába szórni a mi adóforintjainkat – az most a legsürgetőbb. Tudniillik: ha Zelenszkijék nem kapják meg a pénzünket, akkor esetleg leülnének végre tárgyalni az oroszokkal, vége lehetne a háborúnak. Azt viszont a nem létező hálózat nem szeretné.”

Nyitókép: MTVA/Bizományosi: Faludi Imre

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 97 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Lajoss
2022. november 20. 21:56
Zsaroljunk a vétóval..az olyan szimpatikus..
csulak
2022. november 20. 16:41
Tobbet semmi olyant ami rossz Magyarorszagnak nem szabad sem betartani sem megszavazni !
22-es csapdája
2022. november 20. 13:49
Nem igaz, amit írsz. Szokásos maszatolás, relativizálás. 1. Az élelmiszert mindenkinek meg kell vennie, főleg a nagyvárosokban, de a falun sem lehet mindent megtermelni. Ezt nem leket kikerülni. Ebben pedig a Lidl, Aldi üzlet a legtöbb az országban, ami német érdekeltségű. Ha nem lennének, nem német termékeket vásárolnánk, mert nem hoznának - ennyit - be. Nem lenne munkája az ezt termelő németnek, vagy legalább nem annyi, és kevesebbet fogyasztana otthon is új kocsit, hűtőt, stb. 2. A megtermelt profit ÉS (az adókedvezmények, meg a kormányunk által nyújtott támogatások levonásával ténylegesen országos bevételként jelentkező) munkabér és közterhek és a fogyasztás (áram, gáz, stb.) NEM IS AZONOS nagyságrendek. Már akkor el kellene gondolkoznia egy multinak, ha egyenlőek lennének (azaz a költségei megegyeznének a tényleges haszonnal. Szóval az itteni befizetéseivel reletivizálni a kivitt profitot, átlátszó hazugság. 3. Az adózási könyvelési trükkökhöz nem értek, de túl sok helyről hallani, hogy idehaza - trükkökkel - a profit teljességét nem adózzák le a multik. 4. A kormány is csak azzal mentegeti bőkezű támogatásait a külföldi multik felé, hogy majd technológiát, fejlesztéseket, kutatást meg know-how-t kapunk érte. Jó lenne már látni ennek eredményeit...! 5. A tőkekoncentráció egyrészt kell ahhoz, hogy nagyobb volumenű vállalkozásokba ne kelljen külföldről tőkeerős fővállalkozót hívni minden egyes esetben. Külföldön is így van, lakosságarányosan nyilván nem tudunk eltartani 10 millióan annyi azonos profilú vállalkozást mint a 40 milliós Németország. Szóval tetszik-nem tetszik, ugyanaz a 4-5 ember lesz nagyvállalatoknál idehaza. Ha magántulajdonban vannak, legalább nem tudja elkótyavetyélni egy esetleges ballib kormány később, mint ahogy már eddig kiárusították első körben a gyárainkat (veszteségest, nyereségest egyaránt), aztán az energiaszektort, meg a közműveket. Elhiszem, hogy érzékeny lelkedet bántja az eredeti tőkefelhalmozás, ami nálunk most folyik, nyugaton meg 100-200 éve lement. Ott is ugyanez volt, csak az már szépirodalmi művek kulisszáivá, múlttá nemesedett. Minden nyugati nagyvállalkozó is megfogható, támadható lenne, ha az első millió megszerzését, vagy a többiek közüli kiemelkedésének folyamatát kinyomoznánk.
simonvitéz
2022. november 20. 10:26
Ez kérdés?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!