Tisztázzunk néhány dolgot

2020. november 16. 09:20

Amikor gyermekeink és unokáink jövőjéről van szó, akkor a magyar emberek és Magyarország nem köt kompromisszumot.

2020. november 16. 09:20
Varga Judit
Varga Judit
Facebook

„Tisztázzunk néhány dolgot az uniós költségvetésről szóló végső döntéshez közeledve Magyarország és az Unió viszonya kapcsán, hiszen a hosszú tárgyalások során az uniós intézmények, egyes tagállamok és a hazai ellenzék sok kérdést belekevert a számok közé:
• Magyarország soha nem Európa ellen, hanem éppen Európáért és gyermekeink, unokáink európai jövőjéért küzdött és küzd.
• Magyarország az unió alapító atyáival egyetértve azt vallja, hogy Európa vagy  keresztény és humanista lesz vagy nem lesz.
• A magyar és az európai emberek döntő többsége határozottan úgy véli, hogy Európának nem szabad feladnia identitását és azokat az alapvető értékeit, amiktől Európa a világ legélhetőbb kontinense.
• Magyarország a 2004-es uniós csatlakozáskor nem egy föderalista Európára, nem a globalizmusra és főleg nem az Európai Egyesült Államokra mondott igent, hanem az erős nemzetállamokra épülő egymást segítő és tiszteletben tartó szövetségre.
• A csatlakozáskor nem adtuk fel a nemzeti szuverenitásunk azon részét, hogy eldönthessük kivel akarunk együtt élni a saját hazánkban.
• Nem azért mondtunk igent az Unióba történő belépésre, hogy Brüsszel meghatározhassa számunkra, hogy mit tartunk családnak, mit hívunk házasságnak és kik és milyen feltételekkel fogadhatnak Magyarországon örökbe gyermekeket.
• Nem igaz, hogy a migrációs válság során Magyarország nem volt szolidáris a többi tagállammal, hiszen hazánk több százmilliárd forintot költött Európa határainak védelmére és igyekszünk helyben segíteni a bajba jutott embereket, mert úgy véljük, hogy nem a bajt kell Európába hozni, hanem a segítséget kell a rászorulókhoz eljuttatni.
• Nem Magyarország támadta a többi tagállamot a migrációs politikájuk miatt, hanem fordítva.
• Nem Magyarország támadja Brüsszelt és más tagállamokat különböző, mondvacsinált jogállamisági köntösbe bújtatott vádakkal, hanem fordítva.
• Nem mi kritizáljuk azokat a tagállamokat, ahol nincs Alkotmánybíróság, vagy a kormány közvetlenül irányítja az ügyészséget, vagy ahol a politikai szereplők nevezik ki a bírákat, hanem fordítva.

Aki ismeri a magyar történelmet, az pontosan tudja, hogy amikor gyermekeink és unokáink jövőjéről van szó, akkor a magyar emberek és Magyarország nem köt kompromisszumot, jelentsen ez akár szabadságharcot, akár csak egy egyszerű vétót.

»Mert elfut a víz és csak a kő marad, de a kő marad.«”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 51 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Hétszűnyű Kapanyányi Monyók
2020. november 16. 14:53
Azonnal hadrendbe kell állítani csapatainkat a sunyin támadó EU dekadens seregei ellen!
Kup Lung
2020. november 16. 13:42
Itt inkább a min.elnöknek van most már szerepe. Az igazágügy miniszternek az exact jogállami kritériumok tisztázása lesz a feladat ,ott kell észnél lenni. Amiben valóban a magyar félnek van igaza. Hisz ráolvasással nem lehet számon kérni jogállami kritériumokat. Tehát a (közel)jövő a tagállamok bevonásával az Európai Unió Tanácsának lesz szerepe ahol a szakminisztereknek ki kell dolgozni az EB szakértőkkel egy értelmezhető jogállami kritériumrendszert. Mert most nincs ilyen. ----- A gyerekeink jövője az valóban fontos. A legfontosabb. Sokan egy átmeneti nemzedék vagyunk nekünk már kissé mindegy ez az egész. Éppen ezért kell tudomásul venni hogy valahova ilyen kis országnak tartozni kell (és ez egyre jobban így lesz a világban). Hová is tartozhatunk? Az oroszokhoz? A kínaiakhoz? Az amerikaiakhoz? (a V4 az kevés erő nem mintha éppen most egyetértés lenne ,nincs) ----- Hát az a helyzet hogy ezekben a hatalmakban még mindig kevésbé bíznak a magyarok mint az EU-ban. Szerintem igen helyesen látja ezt a magyarok többsége! Javasolnék egy nemzeti konzultációt erről a fontos kérdésről :) Kinek a szekerére is akarna ülni a többség? Már csak azért is mert sokan túlbuzgóságból ,sértődöttségből máris az EU elhagyásával jönnek elő. Persze amikor meg nekünk kedvez valami (források kiemelet elérése, EB elnök választás :) stb stb.) akkor azért meg a nagyszerű a manőverező képességünk a szöveg. Na ezt a végleteket sürgősen abba kéne hagyni! ----- Tehát nincs más mint az érdekeink figyelembe vételével az EU-ban több szövetségest találni. Mert sajnos most kevés maradt ehhez az ügyhöz is (egy). Ez az érem másik oldala. Valamiféle kompromisszum lesz most is. Nyilvánvaló. De hosszútávon több szövetséges kell mert a vétó az a végső eszköz nem állandósult megoldás. És ez is a mindenkori kormány fontos feladata. Sajnos szövetségesek nélkül már egy párszor rácsesztünk. Hiába a történelmi érdemek felsorolása azt csak magunknak gyógyír a sebekre. Másokat nem érdekel túlzottan a 21.században. -----
fatman
2020. november 16. 13:25
LIBERTAD O MUERTE!!! :)
hajduj
2020. november 16. 13:05
Azért volna még néhány kérdésem: 1. Mi az oka, hogy a libsi-lopsi réteg számára fel se merül, hogy az általuk ordibált fogalmakat emberi nyelvre és számonkérhetőre lefordítsa? Miért érdeke az össze vissza újbeszél stílus. 2. Miért éri meg Magyarországnak támogatni egy olyan folyamatot, amiben ő fizet, de nem kap semmit? 3. Miért kellene egy olyan hitelfelvételt támogatni, amely úgy néz ki, hogy mi aláírjuk, hogy tartozunk egyetemlegesen a többivel együtt, de pénzt nem kapunk? 4. Miért hiszik egyes libernyákok, hogy ez a demokratikus viselkedés? Szerintem ilyet csak a hülyék tesznek. A mára ratyi-klubbá súllyedt EU-ban ennyire hülyének tartják ezt az országot. Holott ez már régen fordítva igaz. Szerintem, ha nem akarják ideadni azt ami jár, akkor mi se fizessünk semmit.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!