A mai kormányinfót nem lehet reakció nélkül hagyni

2020. április 23. 22:15

Göd ügyében ombudsmanhoz fordulok.

2020. április 23. 22:15
Szél Bernadett
Facebook

„A mai Kormányinfót nem lehet reakció nélkül hagyni. Göd ügyében ombudsmanhoz fordulok.

Gazdasági döntés volt a kórházak kiürítése.
Gulyás Gergely szavait nehéz máshogy értelmezni, mint hogy azért történtek az erőltetett ütemű kórházi “ágyfelszabadítások”, mert a kormány úgy döntött, újraindítja a gazdaságot, és ez várhatóan gyorsítani fogja a vírus terjedését. Konkrétan azt mondta a miniszter, hogy „a jelenlegi szabályok május 3-ig életben maradnak, viszont azt a kormány is konstatálta, hogy az egészségügy készen áll arra, hogy tervet állíthassanak össze a gazdaság újraindításáról.” Vagyis nem járványügyi, hanem gazdasági szempontok szerint történtek az ágyfelszabadítások és nem járványügyi, hanem gazdasági szempontok döntenek majd a korlátozások feloldásáról is. Ez merőben új, ahhoz képest, amit eddig hallgattunk Müller Cecíliától, aki naponta elmondja, hogy az egész védekezés arra épül, hogy lassítsák a járvány terjedését. Eszerint az új cél a gazdaság beindítása, méghozzá a járvány terjedésének felgyorsulása és a súlyos állapotban levő betegek embertelen hazaküldése árán is. A Fidesznél sokadik az ember, előtte van a pénz, a hatalom, az érdek.

Az érettségi ügyében is teljes az irracionalitás: először döntöttek egy időpontról, aztán elkezdtek gondolkodni. Merthogy most épp minden érintettet bizonytalanságban tartanak: nem döntöttek az érettségi halasztásáról, viszont felhatalmazták Maruzsa Zoltán köznevelésért felelős államtitkárt, hogy minden érintett szakma és szülői érdekképviselettel konzultáljon. (De miért nem előtte, komolyan fogom a fejem tőlük!) És akkor most itt vagyunk durván egy héttel (!) az érettségi előtt és a kormány most (!) hatalmazza fel a köznevelési államtitkárt, hogy beszéljen az érintettekkel. Mit csinált akkor eddig? Mi alapján döntöttek az érettségi megtartásáról minden szakmai szervezet tiltakozása ellenére? És miért gondolják, hogy jó ötlet fenntartani a bizonytalanságot az érettségizők számára? Itt és most döntenie kell a kormánynak a halasztásról: ha tömeges megbetegedésekre számítanak május elején, óriási felelőtlenség beküldeni több tízezer diákot és rengeteg tanárt az érettségire!!! Végiggondolták ezt? Én a hétvégén egyeztettem a Független Diákparlament tagjaival, ők is a halasztást vagy a jegyek megajánlását tartják kívánatosnak. Igazuk van!

Gulyás Gergely arról is beszélt, hogy 51 ezerrel nőtt a regisztrált álláskeresők száma és „ez is amellett szól, hogy május 4-től rátérjünk a gazdaság újraindítására”. Csakhogy a munkanélküliek számának növekedése — miközben a járványügyi helyzet nem ezt mutatja — nem a gazdaság újraindításét indokolja, hanem kormányzati intézkedéseket a munkahelyek védelmében és a jövedelmek pótlására. Eddig is ezt kellett volna tenni! Az első az emberéletek védelme! Láthatólag a kormány meg akarja spórolni a munkavállalók és munkanélküliek megsegítését és idejekorán vissza akarja őket terelni a munkahelyekre. Toldozott-foltozott bértámogatási rendszer helyett valódi segítség kellene, ami segíti a legnehezebb helyzetűeket, fizetés nélküli szabadságon levőket, gyermekükkel otthon levő szülőket, kedvezményekből kimaradt katásokat, kisvállalkozókat, munkanélkülieket.

Göddel kapcsolatban azt mondta a miniszter, hogy azért kell a város kezéből kicsavarni a Samsungot és az iparűzési adót, mert a környezetszennyező gyár bővítését — ami ellen a helyiek tiltakoztak és októberben a változásra szavaztak — „nem lehet a városvezetésre bízni”. Tehát a folyton a népakaratról meg a demokratikus felhatalmazásról papoló Fidesz most azt mondja, hogy akárhogy is döntöttek a helyiek, akármit is szeretnének és akárkit is választanak meg, akkor is az lesz, amit a kormány akar. A Fidesznek addig fontos a népakarat, amíg az őket juttatja hatalomba. Azt is mondta Gulyás Gergely, hogy „érdemes lenne törvényben is rögzíteni a kormány jogát a különleges gazdasági övezetek kijelölését illetően, hogy legyen lehetőség a nagyberuházások biztosítására.” Ez már előrevetíti, hogy nemcsak veszélyhelyzetre tervez a kormány Göd kisemmizésével, hanem hosszútávon is. Mindent a nagyberuházók érdekeinek rendelnek alá, a helyi közösségek akarata és a környezet érdeke nem számít. A helyiek viseljék el a környezeti terheket, de ne részesülhessenek a gazdasági haszonból. Brutálisan antidemokratikus az egész. Ezért is fordulok ombudmsanhoz Göd ügyében!”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 87 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
NTLLK
2020. április 24. 19:37
Szél! Szél! Maga nem tudja, hogy ilyen ügyben a VILÁGMINDENSÉG KORMÁNYÁHOZ kell ferdülni?
tolan
2020. április 24. 19:34
Valószínű a Samsung-gyár gödi vezetése fordult a kormányhoz, mert nem tudott bizonyos dolgokban zöldágra vergődni az önkormányzattal, hogy a kormány már tegyen valamit, ha azt akarja, hogy megvalósuljon a beruházás! A gödi kutyáknak egymás feljelentgetése fontosabb volt, mint az ezernél is több munkahely létrehozása! Vagy nem volt elég a Samsung által a kutyáknak felajánlott "ajándékpénz"! Ebben a gyárban nem csak gödiek fognak dolgozni, hanem más településekről is be fognak majd járni oda! Miért baj az, hogy ezek a települések is részesülnek az iparűzési adóból?
pumuklik
2020. április 24. 12:12
Remélem tudod, az ombutszman fent van. Ne felejts el felfordulni!
Valandil
2020. április 24. 09:58
Nocsak, a börtönből lehet faszbukozni? (A választások után a zorbán lecsukatta, nem?)
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!