Sorsdöntő hónapok

2019. február 07. 07:32

Rómát sem egy nap alatt építették fel.

2019. február 07. 07:32
Lóránt Károly
Magyar Hírlap

„Mindebből azt a következtetést lehetne levonni, hogy a májusi európai parlamenti választások döntő változásokat fognak hozni a parlament összetételében és egyúttal az Európai Unió politikájában, hiszen az unió három legnagyobb, meghatározó országában a bevándorlást megakadályozni kívánó erők vannak többségben.

Ám nem árt az óvatosság. Az európai képviselőket ugyanis nem a »nép« választja meg egyéni kvalitások alapján, hanem pártlistákról fognak bekerülni. Márpedig, hogy ki kerül a listára, azt az eddig meghatározó szerepet játszó bal- és jobbközép pártok bevándorlásbarát vezetősége fogja meghatározni. Legyünk tehát türelemmel, Rómát sem egy nap alatt építették fel.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 19 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
brekker
2019. március 12. 15:41
Lóránt Károly kimondottan értelmes elemzéseket ad hétről-hétre. Miért nem fér be a Mandiner szemlékbe? Igaz, hogy magam a szemlék nélkül is elolvasom a Magyar Hírlap oldalán, de azért a fingóvicc szintű hülyeségek mellett elférne, hátha más nem ismeri.
OberEnnsinnen
2019. február 07. 14:54
Lóránt Károly az egyik hiteles-releváns véleménymondó, kár, hogy talonba tették.
Onurisz
2019. február 07. 12:16
Bizony. Nem értem Orbán Viktor optimizmusát. Az EU-választási kampány láthatóan most is pártcsaládok szerint fog szerveződni, s a szocik és a néppárt mindent meg fog tenni azért, hogy ne a migráció legyen a középpontban. A Fidesz be van zárva a néppártba, csak itthon kampányolhat, a migráció kérdésében azonos állásponton lévő európai pártok pedig széttagoltak, nem folytatnak egységes kampányt és nincsenek kampányarcaik. Semmi okunk azt feltételezni, hogy nem a hazai megítélésük szerint fognak rájuk szavazni. Hogy lesz ebből változás, mitől kerülnek többségbe a migrációt ellenző képviselők? Ráadásul nem csak a migrációt, hanem (minimum) a föderalizáció vs. nemzetállami szerveződés kérdését is a kampány középpontjába kellene helyezni. A kettő együtt már nagyon erős politikai táborokba rendező szempont lenne szinte minden országban, de szervezett uniós kampány nélkül aligha.
istvánkeve
2019. február 07. 11:44
Hibásnak tartom a "németek" a "franciák" a "magyarok" tipusú általánosításokat. Az EURO bevezetése sok német számára elönyös volt, mégtöbbnek hátrányos. A "felmérések" eredményei engem egy angol író megállapítására emlékeztetnek, miszerint "ha az emberek már nem hisznek Istenben, akkor elkezdenek hinni mindenféle hülyeségben." Ha egy államban fontos dologban az emberek véleményére kiváncsiak a döntéshozóak, akkor nem pszeudo intézmények által megrendelt "felmérések" eredményeire hivatkoznak, hanem népszavazást tartanak ezen kérdésekben. Ez ugyan - mint a Briteknél is - néha váratlan és kényelmetlen eredményeket hozhat, de hosszú távon bevált. a Svájc 200 éves történelme ezt bizonyítja.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!