A diákok pártján állok!

2018. november 25. 12:32

A politizálásnak ugyanis nincs helye a tudományban.

2018. november 25. 12:32
G. Fodor Gábor
Facebook

„A diákok pártján állok, akik a tudás, a tudományos és hasznos ismeretek miatt járnak egyetemre és nem azért, hogy olcsó politizálást kelljen hallgatniuk nap mint nap tanulás helyett frusztrált és gyűlölködö ellenzéki oktatóktól.

Az egyetemen persze lehet és kell politikai vitákat szervezni, de nem az órákon, hanem szigorúan azon kívül.

A politizálásnak ugyanis nincs helye a tudományban.

Akik ezt nem értik, azok nem tudományt művelnek, hanem agitátorok és aktivisták. Ők nem valók katedrára.
Egy egyetemi professzor nem poltizálhat az óráján és nem büntetheti meg diákjait, csak azért, mert azok mást gondolnak a világról és netán máshová adják a voksukat. 

A tudomány nem jobb- vagy baloldali, hanem tudomány. 


Aki ezt nem érti vagy nem fogadja el, annak nincs helye a katedrán.
Az egyetemi autonómia pedig azt jelenti, hogy az egyetem őrködik azon, hogy ez így is legyen.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 120 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
dakotasámán
2018. november 26. 12:56
"A diákok pártján állok!" fródókám, nem állsz te sehol, ugyanis zorbán seggéből nézel ki gyűlölködve a világra. az viszont igaz, hogy egy tanár adja le az anyagot érthetően, vagy adjon olyan jegyzetet, amiben minden szerepel a tananyaggal kapcsolatban.
gyurma
2018. november 26. 09:06
Szerintem szükséges a politikáról beszélni az egyetemen csak nem úgy, hogy az előadó a saját ideológiáját akarja ráerőltetni a diákokra, hanem pl. külön beszélgetés formájában, úgy hogy többféle vélemény ütközhessen. Igazából elsősorban a családok felelőssége és feladata, hogy a fiatalokban kialakítson egy egészséges immunrendszert, ami aktivizálódik ha a nemzeti érdekek kerülnek veszélybe.
izo1210
2018. november 26. 01:56
Na jó, de a bölcsészet, filozófia, az maga a politizálás, csak tudománynak csúfolják. Igazi tudományegyetemen nem nagyon van politizálás. Legfeljebb elszigetelt eset.
nospicker
2018. november 26. 01:12
Három dolgot tennék ehhez hozzá: 1. vajon akkor is ennyire fel lennének-e háborodva, ha történetesen egy tanár órán a kormánypárt mellett tenne állásfoglalást? 2. Azokkal a diákokkal mi a helyzet, akiket konkrétan fenyeget az igazgató, és időnként a kisebbtől egészen súlyosabbakig bezáruló jogsértéseket követ el ellenük, mert mondjuk részt vettek egy, a kormány álláspontjával kritikus tüntetésen (mondjuk FDP-tüntetés, CEU-tüntetés, stb.)? Olyankor nem gond, hogy a hatalmával visszaélve elnyomják a diákokat politikailag? Mellesleg persze azért, mert az őt rendre utasító, vagy éppen a teljes iskola és tantestület véleménye ellenében kinevező (pl. szegedi Deák) hatalomtól félve sokszor indokolatlan mértékig elmenő öncenzúrát gyakorol, de ez egy másik sztori már. 3. Ha a 888 újság lenne, akkor megkérdezném, hogy hogy lehet, hogy valaki elsőévesként már fizetett alkalmazott náluk, és kinek a kije kell ehhez lenni, de ugyebár...
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!