Cassandra és a Néppárt

2018. szeptember 13. 07:36

Feketén-fehéren kiderül, milyen állapotban van a legnagyobb európai pártcsalád, s milyenek a belső erőviszonyok.

2018. szeptember 13. 07:36
Faggyas Sándor
Magyar Hírlap

„»Tudok én küzdeni remény nélkül is« – idézte Deák Ferencet kedd esti strasbourgi sajtótájékoztatóján Orbán Viktor arra a kérdésre válaszolva, hogy mire számít a szerdai EP-szavazással, illetve a Fidesz és a Néppárt viszonyának alakulásával kapcsolatban. Deák mondata, melyet Kossuthhoz 1844 novemberében írt levele tartalmaz, így folytatódik: »érzem keblemben az erőt, Istenemre mondom: érzem, hogy csüggedést nem ismertem soha, s az elhatározottság, mely nálam kötelességérzeten alapul, nem kisebb, mint másoké, kiket a remény lelkesedésre gyújt.« 

A magyar miniszterelnök, aki csaknem három évtizede jelen van a politika élvonalában, s az európai küzdőtéren is sokat tapasztalt, kipróbált politikusnak számít, elmondta, hogy tisztában van vele: az EP meg fogja szavazni a Magyarország elítélését és a 7. cikkely szerinti büntetőeljárás megindítását javasló ún. „Sargentini-jelentést”. Mégpedig azért, mert nemcsak a kereszténydemokrata, bevándorlásellenes magyar kormányt gyűlölő baloldali (szocialista, liberális, kommunista, zöld) frakciók szavaznak ellenünk – az ő összes képviselőjük is kevés a jelentés elfogadásához –, hanem a Fidesz pártcsaládjának egy része is. A kormányfő nyíltan kimondta, hogy a migráció kérdése súlyosan megosztja a Néppártot, amely – mint fogalmazott – kedvére próbál tenni a szo­ciáldemokratáknak és a liberálisoknak, hogy a jövő évi EP-választások után koalíciót tudjon velük alkotni.

A tegnapi szavazásnak nem hazánk tényleges jogi és pénzügyi szankcionálása volt az igazi tétje – hiszen ahhoz a hosszú egyeztetési, alkudozási procedúra végén az Európai Tanácsban (a magyar kormányfőn kívül) valamennyi tagállam vezetőjének teljes konszenzusa volna szükséges, s ez szinte kizárt. Hanem az, hogy a Néppárton belül hányan és kik szavazzák meg az abszurd hazugságoktól és hamis vádaktól hemzsegő fércművet. Vagyis feketén-fehéren kiderül, milyen állapotban van a legnagyobb európai pártcsalád, s milyenek a belső erőviszonyok. 

Orbán már a tavaly áprilisi európai parlamenti felszólalásában megjósolta, hogy a szocialisták és a liberálisok a Fidesz elleni frontális támadással »föl akarják szalámizni« az Európai Néppártot, hogy ők irányíthassák az EP-t és az uniót, ezért arra figyelmeztette pártját, hogy ne lépjen bele ebbe a csapdába. Cassandra-jóslatának akkor sajnos nem sokan hittek, de ma már jól látszik, mennyire igaza volt és van.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 34 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
airmax
2018. szeptember 13. 11:28
Nekem fáj az, hogy a lengyel néppártiak ellenünk szavaztak... Nyilván a magyar idiótáknak, (de legalább a jobbiknak) nem-et kellett volna nyomnia... Tisztelet a horvát, cseh, román, olasz támogatóknak... Az osztrák Kurz-al kapcsolatban a legszellemesebb (és még diplomatikus is) mondása a miniszterelnöknek az volt, hogy.. "mi sógorként tekintünk egymásra az osztrákokkal (évszázados kialakult kapcsolatok alapján) . Mindenki tudja ez milyen BONYOLULT kapcsolatot jelent... :) IGGGENNN... Nyilván Bundesmuttitol kaptak valamit cserebe .... gondolom... De az is eszembe jutott, hogy - már előre kompenzálandó ezt az ügyet, - a BMW emiatt (is) jöhetett Magyarországra... Soha ne hagyjuk ki a pénz szerepet a politikából... mert nem fogjuk megérteni... :)
makapaka2
2018. szeptember 13. 10:02
A vén Szaros keze messzire elért.
Onurisz
2018. szeptember 13. 09:39
Na jó, csakhogy erről lényegében egy ember, Merkel dönt. Láthatóan nem tud és nem is akar vele szembe menni a CSU sem, de még Kurz sem, s ha ő azt mondja, hogy szabad lőni Orbánra, akkor a beneluxék és skandinávék is lőnek. Merkel pedig jelen állás szerint Macronnal egyezett meg valamiben és ez alapján adta ki a lövési engedélyt (vagy utasítást). Magyarország számára viszont Németország rendkívül érzékeny, a legfontosabb kapcsolat. A Néppártból kirúgni viszont valószínűleg nem fogják, mert akkor "mártírt" csinálnának belőle és szabadon szervezhetné az ellentábort. Orbánt tehát becsapdázták M-M-ék. Ha nem tud kitalálni valamit, az EU-választás ezzel el is dőlt a föderációs-migrációs erők javára, s újabb ötéves nyomásnak leszünk kitéve. Ha kilép a Néppártból, nem tud tovább Magyarország érdekében Németországban lobbizni politikai kapcsolatokért, befektetésekért. Ha lemond a miniszterelnökségről és személyesen áll az élére az európai föderáció- és migrációellenes erőknek, akkor óriási politikai kockázatot vállal nemzetközi szinten és itthon is. Nem könnyű a helyzet.
Európai téridő
2018. szeptember 13. 08:55
Majd kiderül, hogy a továbbiakaban a főgóréi ambíciókat tápláló EPP-elnök és egyben tartott frakciója hogyan folytatja, főleg a választások után. De a "felszalámizás" ezen az áron nem jött be. És Németországban is romolhat a helyzet a migránspártiság rovására, akkor lesz egy kis szélkakaskodás. Vagy nem.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!