Hidvéghi: Magyar Péter minden valószínűség szerint külföldi megbízást teljesít
Az államtitkár szerint Brüsszel bábkormányt szeretne látni Budapesten, ennek vezetésére pedig a Tisza Párt elnökét szemelte ki.
Az ellenzéknek már nem igazán maradt más, csak a személyeskedés, jól láthattuk a kampányban, ezért erre számítok a jövőben is. Interjú.
„Gyurcsány Ferenc valószínűleg maximálisan kihasználja majd a frakció adta szereplési lehetőségeket a parlamentben. Újabb matekórákra is számíthatunk tőle?
Már az sem jelentett túl sok jót, amikor Gyurcsány még miniszterelnökként matekozott, hiszen eladósodott az ország és a költségvetés romokban hevert. Őt egyébként a legutóbbi ciklusban sem sokat láthattuk az ülésteremben, nem gondolom, hogy ezen radikálisan változtatna, de ha kígyózó kígyókról vagy prímszámokról lesz szó, biztosan megkeresem majd.
Mennyire készül konfrontatív, személyeskedő parlamenti vitastílusra?
Az ellenzéknek már nem igazán maradt más, csak a személyeskedés, jól láthattuk a kampányban, ezért erre számítok a jövőben is. A párbeszédes Tordai Bencét például már az első felszólalásánál kétszer figyelmeztette a levezető elnök, hogy tartsa tiszteletben az Országgyűlésben megszokott magatartást. Szeretnék mindenkit megnyugtatni, kemény ellenfelei leszünk a közönséges viselkedésnek.
Egyes, magukat civilnek valló csoportok kétségbe vonják a választás törvényességét, a Fidesz–KDNP felhatalmazását. Radikalizálódhatnak az egyre elkeseredettebb tüntetések?
Ezek a megmozdulások nem civil, hanem pártpolitikai alapon szerveződnek. Az ellenzék nem tartja tiszteletben a választók döntését, és ahelyett, hogy elismerné a saját felelősségét, inkább hergeli a szimpatizánsait. Ha ezt folytatják, radikalizálódhatnak az egyre kisebb létszámú tüntetések is. A gyáva ellenzéki politikusok persze az emiatt kialakult atrocitásokért sem vállalják a felelősséget. Ez történt akkor is, amikor leköpdösték a református elöljárókat.
Honnan kaphatja a legnagyobb kihívást a kormányzás? Itthonról vagy külföldről?
Brüsszelből. Nehéz viták előtt állunk, de az a felhatalmazás, amit a választóktól kaptunk, megerősíti a magyar álláspontot, ezzel együtt folyamatos éberséget követel a kormánytól az érdekeink érvényesítése. Ugyanakkor az elmúlt időszak tendenciái, legyen szó akár az osztrák, akár a cseh vagy az olasz választásokról, egyértelműen azt jelzik, hogy az európai polgárok nem elégedettek a mostani európai politikával, különösen a bevándorláspolitikával nem, ezért szerintem a jövő évi uniós voksolást követően az Európai Parlamentben is jelentősen átalakulhatnak az erőviszonyok. Azonban biztosak lehetünk benne, hogy a baloldali és liberális európai képviselők addig sem fognak felhagyni Magyarország gyalázásával. Jellemző, hogy azok a leghangosabb bírálóink odakint, akiknek saját országukon belüli támogatottsága elenyésző a magyar kormánypártokéhoz képest.”