Orbán Viktor: Fél éve még senki nem akart hallani a békéről, ma pedig mindenki erről beszél (VIDEÓ)
Ez a magyar elnökség legnagyobb eredménye.
Ha valaki figyelmesen végighallgatta Orbán Viktor csütörtöki beszédét, elég jól kivehette belőle, hogy milyen eszmék, elvek és célok alapján mit akar tenni és elérni kormányával a következő négy, sőt tizenkét évben.
„Ha valaki figyelmesen végighallgatta Orbán Viktor csütörtöki beszédét, elég jól kivehette belőle, hogy milyen eszmék, elvek és célok alapján mit akar tenni és elérni kormányával a következő négy, sőt tizenkét évben. Volt, akinél éppen ez az időintervallum verte ki a biztosítékot; azoknak az ellenzékieknek a véleményére azonban a fülünk botját sem érdemes mozgatni, akik – cinikusan fittyet hányva a parlamenti szokásokra, illemszabályokra és egyben munkaköri kötelességükre – nem vettek részt Magyarország miniszterelnökének megválasztásán, eskütételén, és nem voltak kíváncsiak beiktatási beszédére sem.
Pedig abból bizony sok minden kiderült – és nemcsak a közügyek, az ország sorskérdései iránt érdeklődők, hanem azok számára is, akik leginkább arra kíváncsiak, hogy miként alakulhat személyes és családi életük, anyagi helyzetük a következő években. A miniszterelnök elmondta, hogy a következő időszakban »igazi nagy fákba« akarják vágni a fejszét, mert ehhez most egyfelől kedvező a csillagok állása, másfelől a magyarok már elhiszik, hogy a holnap jobb lesz, és azt akarják, hogy az előttük álló lehetőségekhez méltó kormányuk legyen. Ezért Orbán nagyobb, tizenkét évi időtávra szóló célokat fogalmazott meg, köztük azt, hogy Magyarország 2030-ra az EU első öt olyan országa közé tartozzon, ahol a legjobb élni, lakni és dolgozni. Lehetségesnek tartotta azt is, hogy addigra hazánk az új típusú – a minőséget mérő – versenyképességi rangsorokban is az öt legjobb uniós állam között legyen. A nagy ívű célok között említette a népesedési hanyatlás megállítását, sőt megfordítását, a népbetegségek radikális visszaszorítását, továbbá a gyorsforgalmi utak hálózatának teljes kiépítését, hazánk legjobb befektetési célpontok közé kerülését, vagy például Budapest régi nagyságának és fényének visszaadását is.
A következő időszak legfontosabb politikai kérdései lesznek, hogy az első miniszterelnöki beszédben vázolt nagy célok milyen konkrét kormányzati tervekben, programokban, döntésekben – például a jövő évi költségvetésben – öltenek testet, s közben persze készülni kell az előttünk álló uniós vitákra, nagy csatákra is. Ezért sűrű és izgalmas hónapok előtt állunk.”