Ne gondolja senki, hogy az Iszlám Állam már nem jelent fenyegetést Szíriában
Bár az Iszlám Államot Szíriában jelentősen meggyengítették, nem semmisítették meg teljesen.
Ha valami terrorizmusnak látszik, terrorizmus szaga van, és terrorista módszerekkel gyilkol, akkor az terrorizmus, amelyet nem lehet háborúval, forradalommal, de még csak emberi jogok hangoztatásával sem legyőzni. Interjú.
„Mit gondol, milyen összefüggés mutatható ki az európai bevándorláspolitika és a terrorveszély között?
Európában a terrorizmus nem a semmiből bukkant elő. Az Iszlám Állam tudatosan választotta Európát, mégpedig azért, mert egy kényelmesen bevehető célpontnak számít. Az első vagy második világháborúban, ha az egyik ország megtámadott egy másikat, akkor természetes volt, hogy az utóbbi elkezdett védekezni, és visszatámadott. Európa ma nem támad vissza. Gyakorlatilag semmilyen eszközt nem vet be a szélsőséges iszlám ellen, mert elvakítják a humanitárius elvek. Angela Merkel még mindig nem hajlandó bevallani, hogy Németországnak problémát okoznak a muszlim tömegek.
Támadások esetén mindig valamilyen idegbetegségre fogják az elkövető tettét, ami nonszensz. Ugyanez történik Svédországban. Ha valaki felemeli a szavát ezek ellen, akkor egyből szélsőségesnek van bélyegezve. Nehéz úgy harcolni a terrorizmus ellen, ha nem mondjuk ki az igazat. Ha valami terrorizmusnak látszik, terrorizmus szaga van, és terrorista módszerekkel gyilkol, akkor az terrorizmus, amelyet nem lehet háborúval, forradalommal, de még csak emberi jogok hangoztatásával sem legyőzni.
Egy vita során megkérdeztek három brit professzort, hogy mit lehet tenni a terrorizmus ellen. Egyikük muszlim volt, és közel egyórás válaszának lényege az volt, hogy a britek nem tesznek eleget a muzulmánok befogadásáért, és a muszlimok ezért gyilkolnak. Ez a történet hűen megmutatja, mennyire nem értjük a modern terrorizmust és a szélsőséges iszlámot. Huntington híres könyve, a Civilizációk összecsapása ma kezd beigazolódni, Európa mégis tárt kapukkal várja a többnyire muzulmán migránsokat. Obama elnök bejelentette, hogy még az Egyesült Államok is hajlandó menekülteket befogadni. Egészen 1985-ig egy ENSZ-határozat szerint a menekült köteles megállni a tranzitország határán, amíg beengedést nem nyert (ha egyáltalán kapott). Ezt 1985-ben megváltoztatták, így most már a tranzitország köteles befogadni a menekültet egy időre. Tehát szükség van a szabályozás megváltoztatására, hogy a befogadott emberek ne tudjanak felügyelet nélkül oda menni, ahova csak akarnak.”