Most már van tájépítészeti nyertes, újabb győztese a Néprajzi Múzeumra kiírt pályázatnak is, de a kételyek száma csak nem csökken a projekt körül.
„Először azt hittem, ebben az óriási píár-bullshitben valakinek eszébe jut, hogy a nemrég elhunyt világhírű építész, Zaha Hadid terve nyerjen, hiszen azzal büszkélkedhetett volna a város, hogy Budapesten épül meg ZH utolsó épülete. Ám ezzel a marketingfogással nem akartak élni a döntéshozók. Mindennek ellenére díjazom a győztes tervet – csak nem hiszek benne. Először is ne hagyja senki elvakítani magát egy ütős látványtervtől! Az új Néprajzi Múzeum első díjas koncepciója merész és megnyerő a félig föld alá süllyesztett tömbjével, a rajta pompázó fákkal, ám a részletekből kiderül, hogy a tetőre összesen félméteres termőréteget terveztek, amelyben maximum bonszaifákat lehet nevelni, de azokat sem biztos. Gyanakszom, hogy azok a fák nem olyanok lesznek, mint a látványterven, és kételkedem, hogy ezt a land artot a magyar építőipar meg tudja-e valósítani.
A tájépítészeti tervpályázat nyertese, a Garten Studió nyolc magyar tájépítészcsoport közül nyert – a nyolcból öten, köztük ők is, olyan alternatív elképzelést is bemutattak, amely új épületek nélkül képzeli el a liget megújítását. Ebből persze nem lesz semmi, hiszen a tájépítészet a Liget Budapest projektbe csak az épületek miatt került: a Garden egyébként rengeteget visszahozna a Városliget eredeti képéből, az viszont a bringásoknak nem tetszik, hogy felszámolnák az Olof Palme sétányt, Budapest egyik bringás ütőerét.”