Európai vs. kínai autógyártók: Teljes leválás vagy még szorosabb összefonódás?
Kína azonban olyat tett, amit minden értelemben el kell ismerni.
A terroristák szemében a Párizs elleni támadásokkal az európai kultúrát és életmódot, a Brüsszelben végrehajtott merényletekkel pedig az európai politika és döntéshozók ellen hajtanak végre támadásokat.
„Az Európai Unió fővárosa mára olyanná vált, amire évekkel ezelőtt még álmunkban sem gondoltunk volna. A legmegdöbbentőbb, hogy a legmagasabb terrorkészültség ellenére is képesek voltak a terroristák ilyen összehangolt merényletre Brüsszelben.
Az európai biztonságérzet kezd szertefoszlani, az Európai Unióban és azok tagjelölt államaiban – ahogy azt Törökországban is láthattuk – mára szinte minden hónapra jut egy-egy terrortámadás. Míg korábban az ilyen esetek ritkaságnak számítottak, addig sajnálatos módon mostanra a hétköznapok részévé vált a terrorfenyegetettség számos országban.
Az esetek szimbolikája azt mutatja, hogy ezeket a támadásokat egyértelműen Európa ellen hajtják végre. Nem véletlenül Brüsszel és Párizs a két leggyakoribb célpont: a terroristák szemében a Párizs elleni támadásokkal az európai kultúrát és életmódot, a Brüsszelben végrehajtott merényletekkel pedig az európai politika és döntéshozók ellen hajtanak végre támadásokat.
Ezek a szörnyű merényletek – a számos fennálló nézeteltérés ellenére – össze kell, hogy rázzák az európai vezetőket, és az asztalra kell csapniuk: nem hagyhatjuk, hogy Európa féljen, nem hagyhatjuk, hogy Európa szíve vérezzen.
Szerencsére mára a NATO főtitkárától kezdve számos európai tisztségviselő, illetve egyre több felelős kormány tisztában van vele és nem tagadja, hogy az ellenőrizetlen keretek között megvalósuló illegális bevándorlással terroristák tömegei juthattak el Európába, mely rendkívüli veszélyt jelent. Ennek megfelelően az európai vezetők már egyre inkább azt hangsúlyozzák, hogy a 2015-ös bevándorlási hullám idén nem ismétlődhet meg újra, hiszen az végzetes következményekkel járna.”