Riadót fújtak Brüsszelben: rádöbbentek, hogy nagy a baj, és a magyar ötletbe kezdtek el kapaszkodni
Ráébredtek arra, hogy Európa nehezen tart lépést az Egyesült Államokkal és Kínával.
Talán megcáfol az élet, sőt kifejezetten remélem, hogy nem lesz igazam, azonban jelen állás szerint 2018 után akkora gazdasági visszaesésnek nézünk elébe, hogy Bokros Lajos adja a másikat.
„Eddig azonban ment a szekér, köszönhetően az uniós pénzfolyamnak, a külföldre kitántorgott magyarok hazautalásainak és az itthon mégis helytálló cégek erőfeszítéseinek. Azonban ha ebből a három elemből egy is kiesik, nulla körüli lesz a hazai növekedés.
Márpedig pár év, és az uniós pénzfolyamnak jó eséllyel vége. A tavalyi frenetikus, 0,6 százalékos befektetési ráta is megmutatta, hogy az uniós pénzek vékonyodásával a cégek azonnal visszafogják az itteni befektetéseiket. Ahogy 2014-ben, amikor jobban virítottak a beruházási indexek, gyanúsan azok a szektorok fejlődtek, ahová az uniós manna érkezett. Könnyen lehet, hogy a napokban a néhány évvel későbbi történésekből kaptunk egy kis ízelítőt. Januárra negyedével zsugorodott az építőipar. Még nincs itt a világvége, a szektor fél lábon kibírja, amíg a kormány erőltetett ütemben 2018-ig lehívja a maradék összes uniós pénzt. A választásokig hajrá, épülhetnek a stadionok, szökőkutak, alföldi kilátótornyok, és száz pártcég kommunikálhatja a magyar reformok sikerét.
Utána viszont vége a tündérmesének. Az állam forrásai jelentősen visszaesnek, a nyakunkban marad egy időközben hatalmasra duzzasztott, közpénzekre ráépült állami-pártközeli cégmonstrum, óriásira hizlalt propaganda-közmédia, stadionok, bújtatott munkanélkülinek tekinthető közmunkások százezrei. Nem ismerős? Például a történelemkönyvek késő Kádár-korszakról szóló fejezetéből?”