Európa jobbra fordul?
A Politico májusi cikke szemléletesen ábrázolta azon uniós államokat, melyekben előre tört, vagy hatalmon van a jobboldal.
Adolf is valami hasonlót akart, mint ami most Európában létrejönni látszik.
„A SZÉLESKÖRŰ ORBÁNOZÁSSAL ILLUSZTRÁLT ÍRÁSMŰ VÉGÜL ELJUT A VÉGSŐ KÜLÖNBSÉGEK APOKALIPTIKUS VÍZIÓJÁHOZ, A NYUGATI KULTÚRFÖLÉNYHEZ.
Techet Péter a saját bőrén érezheti ezt, hiszen bár rossz sorsa erre a »rasszizmus, a tudatlanság és a szűklátókörűség keleti értéktelensége« által uralt országba vetette, amelyet a tetejébe Orbán nyomorban is tart, de tanulmányait már a fejlett nyugaton végezte, többek között a kies Vaduzban, a Lichtenstein nevű államparódia fővárosában. A különbségeket tehát, mintegy a saját bőrén érezheti. Mert hol vagyunk mi Vaduz-hoz képest!
Nem is fogja vissza magát. »A Nyugat lassan el meri végre ismerni kulturális felsőbbrendűségét a Kelettel szemben, és ennek megfelelően Európát sem földrajzi, hanem kulturális fogalomként kezeli.« Szól Péterünk és lehet, hogy csak nekem furcsa ez. Ugyanis én még régebben olvastam egy könyvet, melyből az alábbi idézet származik: »Mindaz, amit ma földünkön megcsodálunk a tudomány, a művészet, a technika és vívmányai csak egynéhány népnek, sőt talán csak egy fajnak alkotásai. Tőlük függ ennek a kultúrának a léte.« Írja Adolf Hitler a Mein Kampf című művébe.
A GONDOLATMENET KÍNOSAN HASONLÓ. TOVÁBBÁ A NEVEZETT ADOLF IS VALAMI HASONLÓT AKART, MINT AMI MOST EURÓPÁBAN LÉTREJÖNNI LÁTSZIK.
Egységes, birodalmi Európát akart ő is Németország vezetésével, rögtön kreatívan el is nevezte: ez lett a III. Birodalom. Az ügy technikai részleteiről szóló egyéb elképzeléseit most hagyjuk. Mentségére szóljon a Führernek, bár számtalan hibája volt, az a legrosszabb pillanataiban sem jutott volna eszébe, hogy Junckerhez, vagy Schultzhoz hasonló alakokat a kormányrúd közelébe engedjen.”