Bal-rad, jobb-rad

2015. október 21. 08:44

Ahol semmi sem biztos, az állam meg mindenre képes, ott hosszabb távra komoly összeget komoly ember nem fektet be. Csak a kegyenc, ki állami kegyre számít.

2015. október 21. 08:44
Révész Sándor
Népszabadság

„Az ellenzék nagyja meg mit tesz? Összefog. A demokrácia és az emberi jogok legtudatosabb, legnyíltabb és legelszántabb ellenségeivel. Az MSZP és az LMP csatlakozik a Jobbik beadványához, hogy az Alkotmánybíróság nyilvánítsa alkotmányellenesnek az állami tulajdonban lévő földek eladását.Maradjanak azok az idők végezetéig azok kezében, akik az értékét lenullázták. Soha a büdös életben ne határozzák meg piaci szereplők, piaci viszonyok a kivételesen jó tulajdonságokkal rendelkező magyarországi termőföldek értékét. A Balrad.com nevű bolsevista honlap ünnepli az összefogást: »Bal-Rad komm: CSAK ÜDVÖZÖLNI ÉS TÁMOGATNI LEHET EZEN ELLENZÉKI PÁRTOK KONSZENZUSÁT! Idéznénk a Magyar Népköztársaság Alkotmányából.« És idézik lelkesen az 1949-es sztálinista alkotmányból, hogy minden jelentős termelési tényezőnek az állam tulajdonában kell lennie.

»Ilyen a bolsevik jogalkotási mód. Nem tudom, mi hogyan működik, ezért elképzelek egy világot, és elrendelem, hogy minden működjön úgy, ahogy szerintem helyes lenne. Ez annyira a Rákosi-korszakra emlékeztet, hogy az embert egyszerűen elfogja a pánik.« Így jellemezte Juhász Pál 2012-ben a Fidesz földtörvényét a Magyar Narancsban. A helyzetet pedig így: »A magyar mezőgazdaság modernizációját már a rendszerváltás után lehetetlenné tette a dilettáns jogalkotás. (...) A beruházási szint már évek óta az 1991-es szint 90 százaléka, holott 1991-ben agrárválság volt – miközben a lengyeleknél, cseheknél, szlovákoknál több mint kétszeresére nőtt. A termelés a növénytermesztésben a 80-as évek szintjének 85-90 százalékánál, állattenyésztésben a felénél jár. Hozzáadott értékben és foglalkoztatottak számában már csak 40 százaléknál.«

Negyedszázada és egyre inkább az osztogató-fosztogató, piacellenes, mindent agyon- és folyvást újraszabályozó állami önkény uralkodik a magyar földeken. Ahol semmi sem biztos, az állam meg mindenre képes, ott hosszabb távra komoly összeget komoly ember nem fektet be. Csak a kegyenc, ki állami kegyre számít.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 29 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Pinter68
2015. október 21. 16:28
"Ahol semmi sem biztos, az állam meg mindenre képes, ott hosszabb távra komoly összeget komoly ember nem fektet be. Csak a kegyenc, ki állami kegyre számít.” És még az is csak mértékkel, hiszen tudja, hogy könnyen fordulhat a széljárás. Nem véletlenül csökken folyamatosan a feldolgozóipari ipari index. Ha az uniós pénz nem hajtaná valamennyire a gazdaságot, olyan gyorsan állnánk bele a földbe, hogy csak lesnénk.
catalina9
2015. október 21. 13:13
Másról van itt szó igazából, mégpedig szavazatokról. A látványlibsik attól félnek, hogy a földeladás révén még többen lesznek akik a Fideszt támogatják...
Berecskereki
2015. október 21. 12:22
Juhász Pállal készült Magyar Narancs riportja itt olvasható. http://magyarnarancs.hu/belpol/ilyen-a-bolsevik-jogalkotasi-mod-82202/?orderdir=novekvo Szerintem amit megfogalmaz, amit állít köszönő viszonyban sincs a valósággal. Még akkor sem, ha vannak benne olyan állítások, melyek részben valósak. 1990-re az állami gazdaságok, TSZ-ek eladósodtak, többségük csődhelyzetbe került. Aki 1990 előtt is foglalkozott a magyar agrárgazdasággal tudja, hogy a beruházások egy része mögött nem volt valóságos érték. Így az összehasonlítás téves eredményhez vezet. Abban igaza van, hogy az Antal kormány által végrehajtott kárpótlás hibás elképzelés volt. Azonban nem azért, hogy megtiltotta a jogi személyek földvásárlását, hanem azért, hogy olyan személyek jutottak földtulajdonhoz, akiknek nem volt szándékában az agrárgazdaságban foglalkozni és a kárpótlásba kapott földet bérbe adták. Ez pedig a tőkehiányos agrárgazdaságból további tőkét vont ki. Az agrárgazdaságban a beruházásra fordított összeg ugyan csökkent - ez is relatív, mert a korábbi egy része mögött valós működő érték nem volt - de minőségében sokat javult. Új technológia került alkalmazásra és lényegesen javult a rendelkezésre álló technika. Ezt elősegítette a Sapard program, majd a EU csatlakozás után az AVOP. Sajnos a földalapú, területalapú támogatások és az állattartáshoz kapcsolódó uniós támogatások csak "csepegtetve" kerültek az újonnan csatlakozó országokhoz. Így a többi uniós ország agrárgazdasága ebből is előnyhöz jutott. Mindezek hatására 2003 évet 1990 évhez viszonyítva a helyzet a következőképpen alakult: - A szántóterület 4,2 % csökkent. - Gyümölcsös 6,3 % nőtt. - Művelés alól kivett terület 47 % növekedett, amelyben benne van az ingatlanberuházás igénye is. - Szarvasmarha-létszám 53 % csökkent. - Sertéslétszám 38,6 % csökkent. - Baromfilétszám 20,8 % csökkent. - Mezőgazdasági foglalkoztatottak száma 69 %-al csökkent. Ez a csökkenés részben a volumen csökkenéséből, részben a korszerű gépesítés következménye. - Mezőgazdasági és élelmiszer-ipari export 35,1 % növekedett. - Mezőgazdasági és élelmiszer-ipari import 129,1 %-al növekedett. Ez utóbbi a sülyös probléma, mert ez hozzájárult a magyar agrártermelés volumen csökkenéséhez, az élelmiszer-feldolgozás drasztikus csökkenéséhez. Ez utóbbi pedig bizonyíthatóan az MSZP/SZDSZ kormányzásának idején következett be. Forrás felhasználás: http://ageconsearch.umn.edu/bitstream/92524/2/KapronczaiI_UdoveczG.pdf
Bokros Birka
2015. október 21. 12:20
Sanyika drága, 1994-től 1998-ig nagyobb mutyit még nem élt át az ország akkor sikerült az állami vagyon döntő többségét szinte ingyen egynépi vallást követő befektető csoportodnak felvásárolni lásd náci kollaboráns Soros befektetői hálózatnak. Azóta is nyögjük a rabigátokat, de lassan tisztul a kép, mivel Gyuszi taxist nyugdíjaztuk, Posta-bankból kivertük a csürhédet, a Dunaferrtől sem tudtok sokat lenyúlni, gáz villamos közműipari cégek korlátozottak így most sikongattok libsi-bolsi rablóbanda Hagyó, Hagyó, Hagyó már Miki minket békén.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!