„Amikor Antall József halála után az Országgyűlés nagy többséggel megválasztotta Boross Pétert miniszterelnöknek, akkor hamar kitalálták róla, hogy előrehozott választásokat akar, mert Boross kihasználja az első szabadon választott miniszterelnök halála utáni népszerűségét. De hát eszébe sem volt Boross Péternek előre hozott választásokat tartani (egyébként lehet, hogy akkor ismét nyert volna a jobboldali koalíció), mivel ragaszkodott a demokratikus játékszabályokhoz, a jogállamisághoz.
Vérében volt, a demokrataság.
(...)
A mostani Boross Péter elleni támadás is része annak, amit a holland szerzőpáros a Nyugat torz Magyarország-képe kialakulásáról írt. Természetesen ennek fő táplálói újra és újra a többi között Heller Ágnes, Bokros Lajos, és Konrád György.
Megemlítik könyvükben Konrád Györgyöt, aki 1991-ben írt naplófeljegyzésében a veszélyes nacionalizmus képét festette Magyarországról: »Itt a hisztéria légköre keletkezett, egyfajta zavar, egy jobboldali-klerikális-nacionalista, cenzúrázó, kizárólagosságra és restaurációra törekvő fasisztoid-intoleráns hangulat.« Ezt írja Konrád, aki ma már többedmagával Antall József kormányzását igazi demokráciának, jogállamiságnak jellemzi a mai állapotokhoz hasonlítva. Persze abba bele se gondolnak (vagy belegondolnak?): ha ezt a Magyarország ellenes hadjáratot folytatják, ellenkező hatást érthetnek el… Valóban igaz az a tétel, amelyet Orbán Viktor néhány éve a Tusványosi Nyári Szabadegyetemen fejtett ki: »a magyar baloldal, amikor erre időnként lehetőséget kapott, rárontott saját nemzetére». Lásd az 1919-es Tanácsköztársaságot, a Rákosi-korszakot vagy az 1956 utáni vérfürdőt, megtorlást.”