Unortodox háttérhatalom

2015. augusztus 13. 07:41

Miközben szörnyülködünk idehaza a pénzügyi és hatalmi csoportok által fondorlatosan vezetett „világerő” titkos ügyködésein, addig épp egy olyan valami nem zavar bennünket igazán, amelynek hasonló a magatartása, a szemünk előtt létezik és osztódva szaporodik.

2015. augusztus 13. 07:41
D. Horváth Gábor
Magyar Nemzet

Miközben szörnyülködünk idehaza a pénzügyi és hatalmi csoportok által fondorlatosan vezetett »világerő« titkos ügyködésein, addig épp egy olyan valami nem zavar bennünket igazán, amelynek hasonló a magatartása, a szemünk előtt létezik és osztódva szaporodik. Tehetetlen dühvel szidjuk a ránk fenekedő sötét szellemeket és titkos árnyakat, jobb fogalom híján a »háttérhatalmat«, amelyről rengeteget beszélünk, ám alig tudunk róla konkrétan valamit. Pedig eközben a Magyar Nemzeti Bank (MNB) az orrunk előtt sebtében létrehozott alapítványok révén ránk hivatkozva elképesztő mennyiségű közpénzt költ műkincsek és luxusingatlanok vásárlására, valamint a közgondolkodás alakítására.

Már ahogyan hozzájut a forráshoz az MNB, az is idegesítő. Ha veszteséget szenved el, akkor a költségvetésnek kell pótolnia. Azonban ha nyeresége keletkezik, akkor azt nem kell visszaforgatnia a költségvetésbe. Ezek után szakértelem híján maga döntheti el, mit kezdjen az így keletkezett hatalmas közpénzzel, ráadásul anélkül és úgy, hogy az ügyletekről minden lényegest tudjunk, hogy mi ezt szeretnénk, s hogy képesek legyünk örülni neki. Matolcsy Györgyék különleges formát is találtak ahhoz, hogy ránk fordíthassanak sok száz milliárdot. »Társadalmi felelősségvállalási stratégiát«alkottak értünk, ennek a keretében vásárolják a műkincseket és az ingatlanokat, hogy azokban például új oktatási intézményeket hozzanak létre. (...)

Eközben olvasom, hogy a kánikulában több kórházban szünetelnek a műtétek, mert a 40 fokos műtőkben az orvosok izzadsága ráfolyik a betegekre, és nincsenek speciális légkondicionálók. Azért nincsenek, mert túl drágák. Darabonként másfél millió forintba kerülnek. Ez nem mese. Észhez kellene már térni.

 

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 34 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
OberEnnsinnen
2015. augusztus 13. 13:52
"a Magyar Nemzeti Bank (MNB) az orrunk előtt sebtében létrehozott alapítványok révén ránk hivatkozva elképesztő mennyiségű közpénzt költ műkincsek és luxusingatlanok vásárlására, valamint a közgondolkodás alakítására." Ezzel az MNB a magyarok közösségét gazdagítja. Amitől elszoktak az utóbbi 25 évben. Ez csak Magyarországon baj, - a Horváth D. Gáboroknál - a világon mindenütt kalapot emelnének előtte. A klímaberendezés és az MNB nyeresége között a kapcsolat: nulla. A Magyar Nemzet ma még vagyogat, értékes írásokkal. D. Horváth főszerkesztői szösszenetei a lap hagyományaitól, magas fokú empátia-készségétől és szakmai színvonalától távol állnak és tovább távolodni látszanak.
nisz
2015. augusztus 13. 12:58
"Egy írásnak - még akkor is ha ez vezércikk - a felvetett témában meg kell felelnie a komplexitásnak," Ez szerintem megoldhatatlan. Ki látott például olyan vezércikket, amely mondjuk az Orbán kormány egy rossznak vélelmezett döntéséről íródik, de a komplexitás jegyében felsorolja a vélelmezett jó döntéseket (vagy fordítva, az Orbán kormány egy jónak vélelmezett döntéséről szóló vezércikkbe sem igazán férnek bele a rossznak vélelmezett döntések listázása). "a hitelességnek." A hitelesség valóban szükséges. Szakmai hitelesség, becsületesség, az illendő volna az írástudóktól. Lehet akár e cikk hitelességén is vitázni. Én felsoroltam a cikk három állítását. Ha Kelmed a cikk hitelességét kívánja kétségbevonni, akkor vagy leír egy olyan mondandót a cikkből, amit nem vettem észre, és valóban méltatlan, vagy pedig a három pont valamelyikére reagál.
states
2015. augusztus 13. 10:04
A Simicska-csicska már csak tudja, milyen a háttérhatalom, milyen az, amikor kiadja a parancsot, hogy mostantól 180 fokos fordulatot kell véghez vinni a Magyar Nemzetnél. Csicskánk még arra is ügyel, nehogy véletlenül csak 179 legyen.
54 lujo
2015. augusztus 13. 09:21
Jobbos vagy esetleg balos ez teljesen lényegtelen,az számit,hogy a rendszer kis számú kedvezményezettjei közé tartozol vagy sem, egyébbként politikai szimpátiádtól függetlenül szívsz mint a torkosborz!Hogy miért,hát pl ezrt: A "működő" reform lényege :Az alábbi számokat nem a ''libsi,bibsi ''média találta ki.Az adatok megtalálhatók az orbán embere által irányitott KSH adatbázisában! „Csak azt a statisztikát hiszem el, amit én magam hamisítottam.” A költségvetés bevétele 2009-ben 8 324 226 millió/8324 milliárd/ ,2013-ben 10 697 315 milió/10 697 milliárd/,közben 4 év alatt 6250 918 millió /6250 milliárd/bevételi töblete volt 2009-hez viszonyitva nem számitva a MANYUp-t .Összesen 9 250 918 millió/9 250 milliárd/ Ft a MANYUP-al! Most adjuk hozzá a választási év 2014 bevételi többletét:3 486 724 milió/3 486 milliárd/ Csak fel kéne fogni és értelmezni?Ez a szám a fele az államháztartás névértéken számolt bruttó (maastrichti) adósságánakk ami 25 800 milliárd forintra rúgott! És még ehez hozzá kell számitani a tegnap aláirt paks II szerződés/ha minden a tervezett határidőre és költségért elkészül amire a világon még nem nagyon volt példa/kamatokkal eggyütt becsült 7-9 000 milliárd kötelezettségeit! Miért nem igaz az az állítás,hogy csökken az államadósság ime néhány adat: Valaki megmagyarázná nekem,hogy ha olyan "dinamikusan" csökken az államadósság akor miért nőnek tényleg dinamikusan az állam kamatkiadásai? Kamatkiadás évenkénti bontásban/ksh adatbázis szerint milliárd forintban/ 2009: 1 180 milliárd 2010: 1 136 milliárd 2011: 1 101 milliárd de ehhez illene hozzáadni az elkobzott MANYUP vagyon 1500 milliárdnyi bevont állampapirok 90 milliárdnyi "megsporolt" kamatát !Itt a bevont állapapirok miatt az ász jelentés szerint 1500 milliárddal csökkent az államadósság!Érdekes szitu lenne ha kisebb adósság miatt a késöbbi években ennyivel több kamatot fizetnénk,de ennyire még az orbánék se hülyék,vagy mégis? 2012: 1 202 milliárd 2013: 1 277 milliárd 2014: 1 345 milliárd Anyázni,idiótázni,hazaárulózni könnyebb és népszerübb tevékenység lenne mint igy tényszerűen megcáfolhatatlan módon bizonyitani az egyik ordas hazugságukat a végtelen sok közül! Ébresztő!! A valós helyzetet jobban tükrözi a nettó államadósság, amely az állami tartalékok nagyságát is figyelembe veszi. Ebben a viszonylatban még stagnálásról sincs szó, az adósságráta évek óta folyamatosan emelkedik, 2010-ben még 70 százalék alatt volt, tavalyra elérte a 78 százalékot. Miközben tehát a „jobban teljesítünk” szólamokkal traktálnak minket, egyre inkább eladósodunk, a hatékonysági mutatóink pedig romlanak. Az elmúlt négy évben a magyar gazdaság termelékenysége uniós összehasonlításban és abszolút mértékben is csökkent, a versenyképessége minden létező listán romlott, az utolsók közé kerültünk az EU-ban az egy főre jutó GDP-ben és vásárlóerőben is, a visegrádi és baltikumi országok mind elhúztak mellettünk.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!